UŽIVO: Nemačka - Škotska

Vreme je! Čekali su ljubitelji fudbala novu avanturu posle Svetskog prvenstva u Kataru i sada je red na Evropsko prvenstvo, koje će biti održano u Nemačkoj.

Kako protokol nalaže, njega će i otvoriti upravo domaćin, a Panceri će se sastati od 21 čas protiv selekcije Škotske.

SASTAVI:

NEMAČKA): Nojer – Kimih, Ta, Ridiger, Mitelštet – Andrih, Kros – Musijala, Gundogan, Virc – Haverc.

ŠKOTSKA: Gan – Hendri, Porteus, Tirni – Ralston, Mektomini, Mekgregor, Robertson – Mekgin, Kristi – Adams.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa

Sva dešavanja sa meča pratite uživo uz “lajv-blog”:

Nemačka – Škotska (5:1)

Kraj!

93. minut – GOL! Emre Džan postavlja konačnih 5:1.

87. minut – GOL! Smanjuju Škoti na 4:1, autogol glavom postigao je Antonio Ridiger.

83. minut – Pritisak ne popušta, Panceri kruže oko gola rivala.

74. minut – Tomas Miler ulazi umesto Džamala Musijače!

68. minut – GOL! Prvi kontakt s loptom i gol Niklasa Filkruga! Poker je u mreži Škotske. Strašna kombinacija sa Gundoganom, a onda projektil!

64. minut – Umalo da Sane već prvi kontakt s loptom pretvori u gol, ali loše je šutirao, pravo u ruke čuvara mreže.

63. minut – Kai Haverc i Florijan Virc izlaze iz igre, a na terenu su Niklas Filkrug i Leroj Sane.

59. minut – Škoti ne mogu da dođu do vazduha. Musijala je poput metka probio po levom boku i šutirao, ali Gan je faktor koji i dalje sprečava debakl Ostrvljana.

58. minut – Malo je nedostajalo da Virc ponovo zatrese mrežu Škotske. Iz neposredne blizine je posle centaršuta Musijale šutirao iznad prečke.

56. minut – Ništa se na terenu nije značajno promenilo po povratku sa pauze. Nemci nemaju nameru da “stanu na loptu”.

51. minut – Ridiger je okušao sreću sa oko 30 metara udaljenosti od gola! Štoper Real Madrida je snažno šutirao, ali Gan je još jednom bio na visini zadatka.

46. minut – Upravo je počelo II poluvreme!

Kraj I poluvremena:

46. minut – GOL! Kai Haverc pogađa sa bele tačke! Nemačka je praktično rešila pitanje pobednika!

44. minut – Penal za Nemačku, sada stvarno. Gundogan je oboren, Porteus je zaradio crveni karton!

42. minut – Kimih je fantastično centrirao, a glavom je pokušao Ilkaj Gundogan. Gan je maestralno intervenisao i sprečio novi pogodak domaćih…

39. minut – Na snazi je period bez prilika. Nisu gosti uspeli da uzvrate, uprkos pokušajima da se približe golu.

31. minut – Robert Andrih je dobio prvi žuti karton na Evropskom prvenstvu!

28. minut – Šutirao je Haverc nisko, po zemlji, ali živi zid je pomogao golmanu Škotske da lako uhvati loptu.

27. minut – Nema ništa od penala! Kolege iz VAR sobe ispravile su odluku Klemona Turpana. Dosuđen je prekršaj, ali van kaznenog prostora.

25. minut – Penal za Nemačku! Mekgregor je neoprezno startovao, a oboren je Musijala.

24.minut – Nemci izgledaju skladno, uigrano i moćno. Protivnik nema rešenje za njihov prepoznatljiv stil igre.

19.minut – GOL! Nastavlja se dominacija Nemačke, a realizacija je na zavidnom nivou. Gundogan je uposlio Kaija Haverca, a ovaj nakon driblinga ostavio povratni pas za Džamala Musijalu. As Bajern Minhena je izvanredno šutirao, a spasa nije bilo!

17. minut – Gosti su pojačali presing, ali to ne smeta Nemcima koji smireno kombinuju. U organizaciju akcija uključio se i legendarni čuvar mreže – Manuel Nojer.

11. minut – GOL! Prvi pogodak na Evropskom prvenstvu 2024. godine postiže Florijan Virc. Kros je poslao fantastičnu dugo loptu na desni bok, odakle je Džošua Kimih uspeo da je umiri i spretno proigra Virca. Mladi vezista je sjajno šutirao i doveo domaće u vođstvo! Najpre je loptu zakačio Gan, ona se potom odbila od stativu, a potom završila u mreži.

10. minut – Škoti se organizovano brane i priliku vrebaju iz kontranapada. Nemci dominiraju u polju, u potpunosti kontrolišu posed lopte i polako, ali sigurno se približavaju golu.

5. minut – Nemačka je krenula u ofanzivu tokom uvodnih minuta, ali vezali su defanzivci Škotske nekoliko odličnih intervencija i napokon preneli loptu na polovinu Pancera. Vodi se prava bitka na terenu, a tempo je zaista fantastičan.

1.minut – Umalo je Florijan Virc doveo domaće u vođstvo! Gan je fantastično intervenisao u situaciji “jedan na jedan”, ali potom je dosuđen ofsajd. Lopta je do mladog asa Bajera stigla iz defanzivne linije, a Virc je odmah demonstrirao koliko je opasan.

21:02 – Utakmica je upravo počela!

20:50 – Početak meča je sve bliži, a na terenu je uveliko i maskota turnira – Albert.

19:51 – Očekuje da će Minhen arena, kako će popularna Alijanc arena nositi naziv tokom Evropskog prvenstva, biti dupke puna, a reprezentacija sa Ostrva će imati veliku podršku svojih navijača, koji su okupirali grad.

Dve selekcije su se poslednji put sastale 2015. godine, u kvalifikacijama za EURO, a Nemačka je slavila sa 3:2 u Glazgovu.

EURO premijere: Od spektakla između Francuske i Jugoslavije, preko bacanja novčića, do predskazanja u Portu i Rimu

19:45 – Glavni arbitar na susretu će biti Francuz Klemon Turpan.

Vreme je da se podigne zavesa i zakotrlja “bubamara”: Nemci protiv Škotske i bremena favorita, tradicija kaže – biće golova