Neverovatan presedan: Senegalu oduzeta titula posle 58 dana, Maroko je šampion Afrike

Fudbalska asocijacija Afrike usvojila je žalbu Marokanca i reprezentaciji Senegela oduzela titulu osvojenu na Afričkom kupu nacija. Čak 58 dana nakon spektakularne završnice finala došlo je do neviđenog presedana.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Naime, Apelacioni odbor čelne organizacije afričkog fudbala kaznio je Senegalce zbog napuštanja granica igrališta u vidu protesta zbog dosuđenog penala u korist domaćina, koji je Brahim Dijaz potom promašio i tako odveo utakmicu u penal seriju.

“Žalbeni odbor Konferederacija afričkog fudbala odlučio je da se, u skladu sa članom 84 Pravilnika Afričkog kupa nacija, reprezentacija Senegala proglašava poraženom službenim rezultatom u finalnoj utakmici turnira u Maroku, te se rezultat utakmice registruje kao 3:0 u korist selekcije Maroka”, navodi se na zvaničnom sajtu CAF-a.

Teško je i pretpostaviti kakve će potrese u afričkom fudbalu izazvati ovakav potez…

Bonus video:

0 Komentar

    Jednostavno sve su uradili na kraju su došli do cilja i uzeli su im titulu koju su zaslužili

    Znači u prevodu morali su da im oduzmu titulu šta god da se desilo jer su na sve načine pokušali

    Ovo je iskreno ogromna sramota za fudbal u celom svetu a ne samo u Africi

    Kakav šok za njih mislim da ovo nitko nije očekivao da će se desiti odustao Titova posao skoro dva mjeseca prosto neverovatno jedino kome će ovo dobro doći je Diaz koji je pokucao titulu

    Ako gledamo po svim pravilima apsolutno opravdana samo ne znam što su čekali toliko

Postavi odgovor