Hvang pokvario slavlje crno-belih: Dva gola nedovoljna za trijumf Njukasla na teškom gostovanju

Fudbaleri Vulverhemptona ugostili su Njukasl u utakmici 10. runde Premijer lige Engleske. Svrake nisu uspele da opravdaju ulogu favorita na neugodnom gostovanju, pa su dva tima podelila plen na “Molineuks stadionu“. Utakmica u gradu po kojem domaći tim nosi ime, završena je bez pobednika – rezultatom 2:2.

Kalum Vilson je po ko zna koji put potvrdio da se nalazi u izvrsnoj formi. Engleski golgeter je iskoristio prvu ozbliniju priliku, naleteo da odbijenu loptu i glavom je prosledio u mrežu za vođstvo učesnika Lige šampiona.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Vrlo požrtvovani domaćin nije imao nameru da se preda i poklekne pred kvalitetnijim timom. Pedro Neto je na školski način izveo udarac iz igla, a Mario Lemina je nadskočio čuvare i šutirao glavom pravo u gol Nika Poupa.

U samom finišu prvog dela igre, četvrtom minutu sudijske nadoknade, ponovo je Vilson izrastao u heroja. Prekaljeni golgeter je bio precizan sa bele tačke iz penala i povisio na 1:2.

Konačan rezultat postavljen je u 71. minutu. Zablistali su domaćin punim sjajem. Toti je veoma lucidno uposlio Hi Čan Hvanga, a napadač iz Južne Koreje je pogodio donji desni ugao gola za 2:2.