E, to je derbi! Goleada i uzbuđenja na Ajbroksu za podelu plena u Old Firmu (VIDEO)

Odigran je još jedan Old Firm iliti duel Rendžersa i Seltika. Okršaj velikana iz Glazgova odigran na Ajbroksu završen je nerešeno 3:3. Preko sto minuta zajedno sa sudijskim nadoknadama igralo se u najvećem meču škotskog fudbala, koji ni ovoga puta nije izneverio očekivanja. Na kraju ljuti rivali su morali da se zadovolje podelom bodova koja i dalje ostavlja super uzbudljivu šampionsku trku.

SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri – registruj se na sajtu meridianbet.rsili putem mobilne aplikacije.

Da će biti fenomenalna fudbalska predstava moglo se naslutiti još u prvom minutu, tačnije 20. sekundi kada je Maeda iskoristio ležernost odbrane domaćina i doneo vođstvo za goste.

Policajci kao da se nisu bili oslobodili početnog šoka, jer su gosti u 34. minutu već duplirali prednost, nakon što je Rajli bio precizan sa penala.

Po povratku sa odmora u Rendžersu su konsolidovali redove, zaigrali bolje i došli do jedanaesterca koji je u 55. minutu sigurno realizovao Džejms Tavernije i tako prepolovio zaostatak.

Dva minuta kasnije Ajbroks je proključao kada su domaći ugurali loptu u mrežu Seltika, ali je tome prethodio faul i nakon intervencije iz VAR sobe pogodak je poništen.

Nisu tada prestali sa atacima igrači Rendžersa što im se isplatilo u 86. minutu kada je Sima postigao pogodak za izjednačenje i novo slavlje domaće publike.

Ali onda je usledio novi hladan tuš za Rendžers pošto je dva minuta kasnije Ida doveo Seltik u vođstvo po drugi put na meču.

Gosti su se tada ponadali da će zabeležiti i treći trijumf u Old Firm duelima ove sezone u prvenstvu, ali to je sprečio Motondo fenomenalnim pogotkom u trećem minutu sudijske nadoknade.

Velški fudbaler je tako postao junak domaćeg sastava, ne samo zbog ishoda današnje utakmice, u kojoj je Rendžers doveo do boda, već zbog toga što Policajci sada imaju samo bod manje od Seltika, koji ima utakmicu više.

Tako da u nastavku šampionata sve je u rukama Rendžersa, koji ukoliko slavi u preostale dve utakmice do kraja može da osvoji šampionski pehar.

UŽIVO: Radnik – Crvena zvezda