Podense dao "lažnu nadu" crveno-belima, Bakasetas i Joanidis izazvali muk u Pireju

Kao po običaju, atinski derbi privukao je veliku pažnju fudbalske javnosti na Starom kontinentu. Nekarakteristično za minule godine, ali potpuno “normalno” za aktuelnu takmičarsku, Panatinaikos je ponovo savladao Olimpijakos i to na gostovanju. Zeleni su na “Karaiskakisu” režirali preokret i “utišali” Pirej sa 1:3.

Tim Fatiha Terima nastavio je sa trijumfima u derbi susretima, uprkos lošim izdanjima kada se naspram njih nađe autsajder. Olimpijakos se dolaskom novog sportskog direktora, Darka Kovačevića i trenera Hozea Luisa Mendilibara vratio u život, ali i četvrti put u pet mečeva (jednom izborili remi) pognute glave napustio teren nakon okršaja sa ljutim rivalom.

Nisu domaći ni mogli da naslute poraz u uvodnim minutima meča. Horta je uposlio Danijela Podensea, a brzonogi omaleni Portugalac je sa levog boka uputio projektil direktno pod prečku. Nažalost po domaće navijaće, to je bilo sve od crveno-belih, a onda su na scenu stupili gosti.

Već u 41. minutu prestala je radost domaćih. Anastasios Bakasetas je pravovremeno ispratio brzu tranziciju, a potom pokupio odbitak i prosledio ga u mrežu.

Završnicu prvog dela igre Olimpijakosu je pokvario Fotis Joanidis golom u prvom minutu sudijske nadoknade, a prekaljeni as Zelenih iz Atine postavio je u 70. minutu i konačnih 1:3.

Filip Mladenović je od starta bio na terenu za goste, dok je Filip Đuričić šansu sačekao sa klupe.