Osnovan fudbalski klub transrodnih osoba u Španiji - na prvom meču poraženi 19:0

Poznato je da Nokija spaja ljude, ali isto tako i fudbal…

U Španiji je osnovan prvi transrodni fudbalski klub, a već u septembru su dobili dozvolu za učešće u regionalnoj ligi.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Prema tamošnjim medijima, klub je dobio ime po mitskoj ptici – feniksu – koja simbolizuje ponovno rađanje.

Kako je rekao Hugo Martinez, jedan od osnivača FK Feniksa, odluku da osnuje klub doneo je tako što se suočio sa zlostavljanjem kada je počeo da uzima hormonsku terapiju, što je uzrokovalo da napusti ženski fudbal.

Njegov apel je urodio plodom, pa je Feniks vrlo brzo sastavljen od transordnih osoba, ali je premijera završena neuspešno – porazom od 19:0.

BONUS VIDEO:

3 Komentara

    Bože dragi, kuda ide ovaj svet!?

    Ne znam šta da kazem na ovo iskreno nisam protivnik nicega ali malo previse im se daje na značaju i svuda ih ima sad ..nepotrebno

    Nisam protivnik transrodnih osoba,svako ima pravo da radi sta zeli sa svojim telom .Dovoljno je sto su se infiltrirali una estradu pa cak i politiku ali sad i sport,mislim da je too much

Postavi odgovor