Osvojio Ligu Evrope, pa dobio otkaz: Kraj za Postekoglua, na radaru trener Brentforda

Uprkos tome što je Totenhemu doneo prvi trofej u poslednjih 16 godina, Angelos Postekoglu više nije menadžer Pevaca. Britanski mediji prenose da je 59-godišnji australijski stručnjak dobio otkaz nakon dve sezone provedene na klupi londonskog kluba.

Meridian sport ti donosi ekskluzivnu promociju – registruj se i osvoji 7.000 RSD za sport i 500 spinova za slot

Postekoglu je u svojoj drugoj sezoni uspeo da osvoji Ligu Evrope, savladavši Mančester junajted – 1:0 u finalu i tako osigurao Totenhemu plasman u Ligu šampiona. To je bio prvi veliki trofej kluba još od 2008. godine, kada su osvojili Liga kup. Ipak, katastrofalni nastupi u Premijer ligi bili su preteški za oprost.

Totenhem je sezonu završio na 17. mestu, tik iznad zone ispadanja i sa samo 38 osvojenih bodova i rekordnih 22 poraza. Odbrana je bila posebno problematična, primivši čak 65 golova tokom sezone. Vlasnik kluba, Danijel Levi, odlučio je da povuče drastičan potez i prekine saradnju sa Postekogluom.

Ono što dodatno otežava situaciju u klubu jeste činjenica da je i njegov pomoćnik, Rajan Mejson, nedavno napustio klub, pa Totenhem trenutno ostaje bez trenerskog kadra, a kako javljaju engleski mediji – prvi kandidat za naslednika Postekoglua je Tomas Frank – aktuelni strateg Brentforda.

BONUS VIDEO:

2 Komentara

    Za ovakve postupke uprave nema racionalnog objasnjenja!!!

    Postekoglu je dobar trener, trebali su da ga zadrže

Postavi odgovor