Panika u Kongu pred Mundijal: Epidemija ebole dovela do otkazivanja

Fudbalska reprezentacija DR Konga prinuđena je da otkaže trodnevni trenažni kamp u domovini, kao i planirani svečani ispraćaj sa navijačima uoči odlaska na Mundijal, a razlog za ovu radikalnu odluku je naglo širenje epidemije ebole.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Zvanični predstavnik tamošnjeg saveza Džeri Kalemo pojasnio je da je plan priprema bio podeljen u tri faze, od kojih je otpala samo prva u prestonici Kinšasi, dok se preostale sportske aktivnosti sprovode po ranije utvrđenom protokolu. Ekipa je već odradila turneju po Belgiji i Španiji, gde je odigrala prijateljske utakmice protiv Danske i Čilea, dok treća faza startuje 11. juna u Hjustonu, gde će se ekipa definitivno pripremati za predstojeće izazove.

Situacija u zemlji je postala izuzetno ozbiljna nakon što je Svetska zdravstvena organizacija zvanično proglasila epidemiju ebole u Kongu i susednoj Ugandi za vanrednu situaciju od međunarodnog značaja, što je automatski aktiviralo protokole visoke bezbednosti i primoralo ekspediciju afričke reprezentacije da odmah otputuje van granica domovine kako bi zaštitila zdravlje igrača i stručnog štaba.

BONUS VIDEO:

0 Komentar

    Sigurno je ogroman udarac za navijace sto je otkazan oprostaj reprezentacije pred odlazak na Mundijal, ali potpuno je jasno zasto je savez morao ovako da reaguje

    tuzno je sto jedna reprezentacija pred najvece takmicenje umesto o taktici i fudbalu mora da razmislja o epidemiji i bezbednosti. Nadam se da ce se situacija u Kongu sto pre stabilizovati.

Postavi odgovor