Fudbaleri Partizana dočekuju ekipu Javora u okviru 27. kola Superlige Srbije. Tekstualni prenos meča uživo možete pratiti na našem portalu.

Partizanu potreban stari Bibars Natho

Sva dešavanja sa meča možete pratiti uz lajv blog:

Partizan – Spartak Subotica 1:0

Kraj utakmice.

94. minut – Sve je manje vremena za promenu rezultata. Spartak će pokušati da ugrozi gol domaćina do kraja.

92. minut – Ponovo dobra intervencija Jovanovića. Golman Partizana je presekao loptu pre centaršuta na levoj strani.

90. minut – Igraće se još pet minuta u Humskoj.

89.minut – Po velika šansa na obe strane. Severina je oduzeo loptu na polovini, pronašao Nikolića koji je centrirao, da bi posle udarca lopta pogodila Stanojeva u kaznenom prostoru u lakat, ali sudija Ostraćanin nije smatrao da je u pitanju jedanesterac. Odmah potom je na drugoj strani veliku priliku imao Spartak, tukao je Prijović iz velike daljine, ali je pribran bio Jovanović i skrenuo loptu u korner.

88. minut – Kovačević u pravi čas. Pohitao je Atule u kontri ka golu crno-belih, ali isprečio se defanzivac domaćeg sastava i sprečio pogodak.

84. minut – Jovanović spašava crno-bele. Mudrinski je “tukao” glavom, a golman Partizana izbio loptu. Muče se crno-beli i da zadrže loptu u ovim trenucima…

83. minut – Opseda Spartak gol rivala, deseti korner za goste.

80.minut – Spartak umalo stiže do izjednačenja. Mudrinski je uspeo da šutira, izblokirao ga je Kovačević. Gosti su i posle odbitka nastavili da pritiskaju odbranu Partizana. Imao je tim Nenada Lalatovića loptu u posedu skoro tri minuta uzastopno uz dva kornera i nekolicinu pokušaja ka golu. Ipak – promene rezultata nema.

76. minut – Zahid mora van terena. U prvi mah je delovalo da su ga uhvatili grčevi, ali nije mogao da nastavi sa utakmicom. Umesto njega je u igri Nemanja Trifunović.

70.minut – Greši Severina. Poslao je Antić pas na desnoj strani, a povukao je loptu Holanđanin. Imao je Severina dvojicu saigrača u kaznenom prostoru, ali nije uspeo da ih pronađe jer je njegovo dodavanje pročitao Stanojev.

68.minut – Slab šut Zahida, pravo u Manojlovića.

65.minut – Severina menja Kalulua. Izmene vrši i Nenad Lalatović, u igri su Mudrinski, Tomović i Kolins umesto Ubiparipa i Šurasovića i Mijailovića.

61. minut – Propala je dobra prilika za Partizan. Povukao je Goh loptu, otvorio desnu stranu i delovalo je da bi crno-beli mogli da ugroze gol rivala, ali Stojković je pogrešio u dodavanju.

58.minut – Natho je povređen. Potencijalno ozbiljan problem za Partizan je povreda Izraelca. Hramlje 36-godišnji vezista prilikom izlaska sa terena, umesto njega je u igri Kastiljo. Menja Duljaj i u napadu, umesto Baždara je na terenu Nikolić.

55. minut – Crno-beli prete iz kontre. Sevnula je brza kontra Partizana posle kornera Spartaka, ali uprkos lepoj kombinaciji domaćeg tima akcija je završena izblokiranim šutem Natha sa ibice šeasnesterca. Nema promene rezultata.

52.minut – Dobar napad Spartaka preko Đurasovića, uspeo je tim iz Subotice da centrira u pokušaju da se pronađe Ubiparip, na mesto je bio Marković.

49. minut – Gosti prvi prete. Mijailović je šutirao sa dvadesetak metara, ipak daleko od gola Partizana je završila lopta.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme u Humskoj.

Poluvreme

45. minut – Kraj prvog dela igre. Gotovo je prvih 45 minuta u Humskoj. Utakmica za sad ne obiluje pravim šansama na obe strane. Crno-beli su poveli golom Baždara u 21. minutu i to je uz šansu posle centgaršuta Antića, te pokušaj Ćalasana desetak minuta ranije jedino vredno pomena.

43. minut – Partizan ide mirno ka završnici prvog dela igre i kontroliše dešavanja na terenu. Ne naročito interesantan period na obe strane.

40.minut – Šansa! Antić je izveo slobodan udarac sa desne strane, gađao je Kovačevića koji se prišunjao na prvu stativu, uspeo i da zahvati loptu glavom, a na drugoj stativi nije do lopte upeo da stigne Stojković. Umalo da uigrana akcija defanzivaca crno-belih dovede do novog pogotka.

37. minut – Opao je ritam utakmice. Partizan igra nešto opreznije, dok je intenzitet napada gostiju pao. Jedina stvar vredna pomena u proteklih pet minuta je žuti karton za Mijailovića, beka Spartaka.

33. minut – Ponovo preti Spartak sa boka. Ćalasan je naleteo na centaršut i zahvatio loptu ramenom, uspeo je Stojković taman toliko da mu zasmeta da bi ta lopta otišla preko gola.

28. minut – Period igre u kojoj bolje igraju gosti. Pometnju u odbrani crno-belih i gubitak lopte iskoristio je Kerkez. Centrirao je s levoh boka, a Miljić je ostao kratak na drugoj stativi.

26.minut – Goh na pravom mestu. Pogrešio je Stojković, Spartak je brzo razvio kontru, ali je Goh uspeo da se vrati na vreme u odbranu i oduzme loptu pre veće opasnosti.

21.minut – GOL! Samed Baždar postiže vodeći pogodak za crno-bele. Šutirao je Natho sa ivice šesnaesterca, Vulić je interveisao, ali je lopta posle odbitka stigla do napadača crno-belih koji ju je smestio u mrežu.

20.minut – Prilika za Baždara. Poslao je Zahid loptu u prostor, Baždar je pretrčao skoro polovinu terena, ali je Vulić pravovremeno izašao i intervenisao.

16. minut – Preti Lukić. Stigla je lopta do veziste gostiju na oko 20 metara od gola, oprobao se Lukić iz voleja, ali bez značajnije opasnosti za Jovanovića.

14.minut – Prilika za Natha, Vulić interveniše. Zahid i Kalulu su započeli akciju, Natho je šutirao sa ivice šesnaesterca, a golman Spartaka uspeva da intervneniše.

9.minut – Velika prilika za Goha. Kalulu je bio izblokiran i izborio je korner. Natho je centrieao je iz ugla, a lopta stigla do Goha koji je šutirao u padu sa ivice peterca, a na pravom mestu je bio Vulić. Crno-beli su zatražili proveru u var sobi jer je navodno jedan od igrača gostiju loptu zakačio rukom, ali ništa od toga. Igra se nastavlja.

6.minut – Dobro organizovan napad gostiju. Uspeli su igrači Spartaka da vežu nekoliko dodavanja na polovini Partizana, poslao je Miljić pas kroz sredinu odbrane, ali je Kovačević bio an pravom mestu i poslao loptu van igre.

3.minut – Baždar u prilici. Proigrao je Zahid napadača crno-belih, pokušao je mladi Baždar iz prve da iznenadi Vulića, ali neprecizno.

2.minut – Prvi je zapretio Spartak. Babić se izborio za šut, a na pravom mestu je bio Aranđel Stojković.

Utakmica je počela!

SASTAVI

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Kovačević, Marković, Antić – Ovusu, Zahid – Kalulu, Natho, Goh – Baždar.

SPARTAK SUBOTICA: Vulić – Mijailović, Bogićević, D. Kerkez, Ćalasan, M. Kerkez – Đurasović, Lukić, Mijić – Babić, Ubiparip.

Pre meča:

Crno-beli su u nizu od tri utakmice bez trijumfa, pa će probati da se posle pauze vrate na pobednički kolosek i nastave borbu za titulu sa Crvenom zvezdom.

Spartak ovog proleća nema poraz na strani i bolje partije pruža u gostima nego u Subotici. Na klupi sedi Nenad Lalatović, koji i te kako ume da motiviše ekipe protiv crno-belih.

Parni valjak će i na ovom susretu biti lišen pomoći Mateusa Saldanje, koji se i dalje oporavlja od povrede zadnje lože.

U prvom susretu dve ekipe, Partizan je slavio na severu Srbije 3:0,