Početak kraja Gvardioline ere

U Mančesteru se sprema nešto veliko i opasno. Kraj jedne ere koja je preoblikovala moderni fudbal. Sve više kruže priče da Pep Gvardiola ozbiljno razmišlja da na kraju sezone digne sidro i ode sa Etihada. Ne kao gubitnik, nego kao čovek koji je završio posao do kraja i možda se jednostavno zasitio svega.

Ako se to desi, zatvara se ciklus koji traje više od 10 godina i koji je Sitiju doneo status mašine bez premca. Zanimljivo je da se sve ovo pojavljuje odmah posle osvajanja FA kupa protiv Čelsija. Još jedan trofej u vitrini, još jedna potvrda dominacije.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Međutim, ispod površine, priča je potpuno drugačija. Navodno, odluka o odlasku već neko vreme “stoji u fioci”, spremna da bude izvučena u pravom trenutku. Dejli Mejl ide i korak dalje, tvrdeći da je sve praktično već odlučeno. Izbor je, kako pišu, pao pre nekoliko nedelja, a zvanična objava se samo čeka.

A šta ostaje iza Gvardiole? Mašina koja je lomila sve pred sobom. Šest titula u Premijer ligi, dva FA kupa, pet Liga kupova, i ona najveća – Liga šampiona, koja je konačno stavila pečat na njegov projekat. Tu su i UEFA Superkup i FIFA Svetsko klupsko prvenstvo, kao potvrda da je Siti postao globalna sila, ne samo tim.

U klubu, naravno, ne sede skrštenih ruku. Već se priča o nasledniku, a ime koje se najglasnije provlači je Enco Mareska – čovek koji je bio deo Gvardioline škole i koji se vidi kao neko ko bi mogao da nastavi istu filozofiju, ili barem da pokuša da ne sruši ono što je izgrađeno.

Zvanično, još ništa nije potpisano. Nezvanično, deluje kao da je kraj već napisan.

Bonus video:

0 Komentar

    Ako se desi da Gvardiola napusti Mancester Siti razlog ce jedino biti da se zasitio te sredine..

    Počeo je malo i onda meni na sistem igra Manchester City igramo više defanzivni fudbal na to nismo navikli od njih možda stvarno potrebna svježa krv neko ko će unaprijediti igru

    Ne znam koliko je to istina jer ja sam Gvardiola izjavio prije nekoliko dana da će dobiti još jedan ugovor na godinu dana tako da po meni ništa od toga

    Spanac zaslužuje malo odmora i svestan je i on toga, zna da mu treba pauza

    Dugo je i ostao u Mancesteru, skoro deset godina… Nije to mali period

    Pep gotovo sigurno ide sa Etihada, Sitiju je doslo vreme da nadje zamenu

Postavi odgovor