PSŽ na pogon maestralnog Mbapea preskočio Sosijedad na putu do četvrtfinala Lige šampiona

Real Sosijedad je pred svojim navijačima dočekao ekipu PSŽ-a u okviru osmine finala Lige šampiona. Prvi meč pripao je Parižanima 2:0, a da isti pobednik bude i večeras pobrinuo se Kilijan Mbape.

Od samog početka Sveci su bili bolji rival. Posle samo deset minuta igre Barcola se našao u situaciji jedan na jedan s golmanom, ali je njegov udarac uspešno zaustavio golman domaćih.

Posle samo pet minuta igre Dembele je proigrao Mbapea, a ovaj pronašao prostor za šut pored dva čuvara i pogodio za 1:0.

Kako je PSŽ imao povoljan rezultat, usledio je nešto mirniji period meča bez izglednih prilika na obe strane. Tako je bilo sve do 29. minuta kada je Mbape ponovo pripretio, ali je ovoga puta golman Sosijedada odlično regovao.

Jedinu priliku za domaći tim imao je Kubo u nadoknadi vremena kada je iz velike udaljenosti pokušao da iznenadi Donarumu, ali njegov udarac nije uspeo da pogodi mrežu rivala.

Nije dugo trebalo PSŽ-u da u nastavku meča reši pitanje učesnika četvrtfinala Lige šampiona. Igao se 56. minut kada je Li uposlio Mbapea koji je pobegao odbrani Sosijedada i rutinski pogodio za velikih 2:0.

Pokušavao je Sosijedad da se vrati u meč, ali je gol Barenteksee poništen zbog ofsajda, da bi koji minut kasnije Turientes izašao kao poraženi iz duela sa Donarumom.

Utešni pogodak za Sosijedad je u nadoknadi vremena postigao Merino, ali to je bilo dovoljno samo da se ublaži poraz.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i Parižani su mogli da krenu sa slavljem zbog plasmana u narednu rundu takmičenja.