Real deklasirao Barsu u finalu Super Kupa: Vinisijus het-trikom presudio Kataloncima

Real Madrid i Barselona odigrali su finale Super Kupa Španije u Rijadu, a ubedljivu pobedu odneo je tim Karla Anćelotija na pogon sjajnog Vinisijusa Žuniora.

Od samog starta meča videli smo veoma uzbudljiv meč. Prvo je pripretio Levandovski u trećem minutu susreta, da bi uzvratio Rodrigo samo šest minuta kasnije.

Igrao se sedmi minut susreta kada je Belingem odličnim pasom pronašao Vinisijusa koji je istrčao kontru i predriblao golmana da bi na praznu mrežu postigao pogodak za 1:0.

Samo tri minuta kasnije još jednu sjajnu akciju odigrao je Real. Rodrigo je pronašao Vinisijusa koji je još jednom pokazao svoje golgetersko umeće i pogodio za 2:0.

Usledio je odgovor Barse preko Levandovskog i Ferana Toresa, koji je pogodio i prečku, ali nije bilo promene rezultata.

Tako je bilo sve do 33. minuta meča kada je Levandovski uspeo da se upiše u strelce. Nespretno je reagovala odbrana Reala i ispucala loptu do ivice šensaesterca gde je istu sačekao poljski napadač i snažnim udarcem iz prve poslao u mrežu rivala.

Nije dugo živela ideja Barselone da može da se vrati u meč. Za to se pobrinuo Arauho koji je nespretnim startom srušio igrača Reala u svom kaznenom prostoru što je nateralo sudiju da pokaže na belu tačku.

Lopti je prišao Vinisijus Žunior i kompletirao het-trik i ujedno postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvreme nije obilovalo šansama i golovima, kao prvo.

Gol je viđen tek u 64. minutu meča kada je ponovo podbacila odbrana Barselone i lošom reakcijom ostavila Rodriga na pet metara od gola, a ovaj šansu pretvorio u pogodak za velikih 4:1.

Sumnju oko povratka otklonio je Arauho još jednim nespretnim startom u 74. minutu kada je dobio drugi žuti i automatski crveni karton zbog čega je ostavio svoj tim sa igračem manje do kraja meča.

Želeo je ovo da iskoristi Real, ali Belingem i Dijaz nisu bili na visini zadatka i rezultat je ostao nepromenjen.

Na drugoj strani zapaženu priliku imao je Žoao Feliks, ali je bio neprecizan.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i Real je došao do prvog trofeja ove godine.