Real po ko zna koji put koban po Siti - ništa od čuda na Etihadu

Real Madrid je bez većih problema sačuvao veliku prednost iz prvog meča i pobedom 2:1 (1:1) na gostovanju Mančester sitiju izborio plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Posle 3:0 iz prvog susreta, bilo je jasno da tim Pepa Gvardiole mora da odigra gotovo savršenu utakmicu kako bi se vratio u dvomeč, ali je Real i u revanšu delovao mirno, sigurno i potpuno svestan situacije na terenu i treći put uzastopno izbacio velikog rivala iz elitnog takmičenja.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Utakmica je već u prvom poluvremenu otišla u smeru koji je odgovarao Madriđanima, a presudan trenutak dogodio se u 17. minutu. Vinisijus je najpre ušao u kazneni prostor i šutirao, pogodio je stativu, a lopta se potom odbila i akcija se nastavila. U nastavku iste situacije, posle novog dodavanja ka Brazilcu, Bernardo Silva igrao je rukom u svom šesnaestercu i praktično sprečio pogodak.

Klermon Turpan je zbog toga prekinuo igru, dobio signal iz VAR sobe, pogledao snimak i pokazao na belu tačku, a uz to je kapitenu domaćih dodelio i crveni karton. Vinisijus je nekoliko minuta kasnije preuzeo odgovornost i sigurno pogodio za 1:0, čime je Real praktično ugasio svaku ozbiljniju nadu Sitija.

Domaći tim je i pored ogromnog minusa i igrača manje pokušavao da se vrati u meč. Siti je napadao, stvarao pritisak i uspeo da izjednači u 41. minutu preko Erlinga Halanda, koji je najbolje reagovao posle akcije iz kornera. U nastavku su igrači Pepa Gvardiole još dva puta zatresli mrežu, ali su oba gola poništena zbog ofsajda, pa nisu uspeli da naprave rezultat koji bi uneo pravu tenziju u završnicu revanša.

Sa druge strane, Real Madrid je odigrao upravo onako kako se igraju ovakvi mečevi kada imate veliku prednost. Bez panike, bez srljanja i sa dovoljno kontrole da rivalu ne dozvoli da se razmaše. Imao je kraljevski klub još nekoliko opasnih situacija, ali je Vinisijus u 93. minutu svojim drugim golom stavio tačku na meč i trasirao svom klubu put ka osam najboljih.

Podsetimo, Madriđani će u narednoj fazi igrati protiv boljeg iz duela Bajerna i Atalante, a Bavarci su pobedom u prvom meču od 6:2 već najavili veliki derbi.

BONUS VIDEO:

0 Komentar

    Samo jedan od pokazatelja da Reala nikad ne treba otpisivati koliko god igrači ne igralo

    Dosta rutinski Real je došao da pobede i bez nekog velikog mučenja u ovom dvomeču

    Prvi meč kada su izgubili onako i to Real koji je odigrao bez pola ekipe znao sam da ne može ništa da uradi

    Sudija ne svira čist penal za Manchester City i poslije za ono da je penal i crveni karton i bukvalno poklanja realmadrid u prolaz dalje fudbal je postao čisti ta mafija i klasično namještaj

    Crveni karton je odlučio pobjednika već 20. min. ne znam šta da kažem realmadrid ima taj pobjednički mentalitet i sjajni su ali suđenje kriminalno

Postavi odgovor