Fudbaleri Real Sosijedada i Eibara remizirali su 1:1 (1:0) u utakmici 13. kola LaLige. Domaćini su poveli golom Muguruza, dok je Eibar preko Enriča stigao do remija. Sosijedadu je bod bio dovoljan da izbije na vodeću poziciju LaLige, dok je Eibar na sedmoj poziciji.
Odolevao je Eibar napadila Sosijedada u uvodnim minutima. Međutim, ofanziva visoko rangirane ekipe u LaLigi urodio je golom u 20. minutu. Centrirao je Muguruza, a lopta je od prečku otišla u mrežu, te se srpski golman Dmitrović nije previše pitao. Zbog povrede, ubrzo je Eibar morao da menja u igri, pa je Rodriges ušao umesto Bigasa, ali se do kraja prvog poluvremena ništa bitno nije promenilo.
U uvodnim minutima drugog dela treneri su pokušali izmenama da promene stanje na terenu. U 65. minutu, gosti su imali sreće. Do odbijene lopte prvi je stigao Enrič, a čuvar mreže Sosijedada nije stigao da reaguje, 1:1. Pojačao je Real u napadu, te su u finišu ređali prilike. Najpre je Portu pogodio prečku, a nešto kasnije su stigli i do drugog pogotka. Međutim, ubrzo je usledila intervencija pomoćnog trenera, te i konsultacija VAR tehnologije, pa je rezultat ostao 1:1. Imali su timovi dovoljno vremena, ali se rezultat nije promenio.
NASTAVLJA SE AGONIJA: Eriksen opet zamenjen, zna se šta mu je rekao Konte
OBAVEZNO POGLEDAJTE: DERBI U MANČESTERU I MADRIDU | Meridian PES Predictor #17 |@Beki



Mata
Dmitrović dominira na golu, iskreno se nadam i želim mu da što pre pređe u neki kvalitetniji klub pošto definitivno to i zaslužuje
Goran 22
Opet kao u ko zna koliko slucajeva Dmitrovic na visini zadatka, bravo za naseg golmana
Rade Vulic
Kakav Sosjedad ovo im se posrecilo da budu malo na vrhu tabele i to je to cim im lrenu jace partije ima da spadnu brzinom svetlodti na tabeli
Poppy
Real je morao mnogo bolje
Biska
Nije ovo Real Madrid pa da je morao mnogo bolje, ovo je Real Sosjedad koji je uvek na sredini tabele sem ovoga puta
Teemo
Eibar vise srece nego pameti
Sasa 22
Pa i njih nekad da pogleda sreca, kad je imaju mnogi klubovi zasto ne bi i oni
Flaki
Meni je potpunonskroz neverovatno da Real Dosijedad ne moze kuci da dobije Eibara…bas bas smesno.
Nidza007
Real je izgleda potcenio ekipu Eibara, pa su se opustili
Gemo
Pa kakva ti je ekipa Sosjedad, nikakva prosecna ekipa
Aleksa 22
Sta se opustili posrecilo im se da su prvi na tabeli jer su imali lak raspored, tek im sad krecu teske utakmice sad ce oni da se vrate na sredinu gde pripadaju