Selektor Norveške Stale Solbaken je govorio posle novog neuspeha njegovih fudbalera. Oni su poraženi od Srbije sa 2:0 u odlučujućem meču grupe “B” Lige nacija.
Srbija je uspela da se revanšira za poraz u Beogradu (1:0) i tako se domogne prvog mesta i plasmana u elitan rang Lige nacija.
Selektor Solbaken je istakao da je njegova ekipa imala “meč loptu” na domaćem terenu, ali da to nije uspela da iskoristi, a takođe je odao priznanje “Orlovima” na pobedi.
– Morali smo da igramo na maksimalnom nivou da bismo mogli da pobedimo Srbiju. Nismo bili ni blizu. Susreli smo se sa ekipom koja je trenutno bolja od nas. Nije najgore to što nam je iz ruku izmakla promocija u viši rang, već to što nismo uspeli da budemo najbolji drugoplasirani tim. To verovatno pravi veliku razliku, jer sada lako možemo da na žrebu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo dobijemo dva jaka tima u našoj grupi. Imali smo meč loptu, veliku, nismo uspeli. To je svakako težak udarac za nas, ali i dalje sam ubeđen da ćemo se plasirati na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj – rekao je Solbaken.
Odlična igra izabranika Dragana Stojkovića Piksija je poremetila sve planove Norveške.
– Vreme kada smo primili golove je u psihološkom smislu bilo najteže moguće. Prešli smo kasnije na planove B i C, momci su pokušali da to ispune, ali sve je bilo prekasno. Naš cilj je i dalje Nemačka 2024. Ako uspemo u tome, niko se neće sećati ove utakmice – zaključio je selektor Norveške.
SRBIJA POHOD NA EVROPU KREĆE IZ DRUGOG ŠEŠIRA: “Orlovi” rame uz rame sa Engleskom i Francuskom!
OBAVEZNO POGLEDAJTE:NORVESKA vs. SRBIJA – Meridian PES Predictor ep.131 @Beki



andjela
Jedino što je u rečenici trebao da doda kako bi je upotpunio jeste “…dosta bolja…”
djurdja
Neće čovek da laže sebe i druge, pošteno je priznao
jakov
Neka se ovaj iz Svedske malo ugleda na njega i prizna kad treba da prizna poraz!
mitra
20 minuta prvih su nas stegli bili a li posle toga je sve u znaku Srbije bilo
vanja
Dobro su i oni igrali,da su dali rani gol svasta bi bilo!
uros
Ovo je pravi trener a ne kao onaj iz Svedske,kuka na decu!
david
Džaba im bile sve taktike i akcije b, c, d ili f kad su naši u svakoj sekundi bili spremni i bolji
ivana
Samo se ti nadaj da se niko neće sećati ove utakmice
ivana
U svim segmentima fudbalske igre, Piksi je nadigao Solbakena.
andrija
Srbija je kvalitetnija i bolja. Jedino Norveska ima Halanda ali jenustopovan
balsa
Svakako je ovo zasluzena pobeda Srbije kao i sto sam kaze Solbaken.
filip
Srbija je u ovom trenutku ne sumnjivo bolja od Norveske. Uostalom to i rezultat pokazuje