Trka za sredinu tabele - Selta srušila Valjadolid (VIDEO)

Fudbaleri Selte iz Viga pobedili su na svom terenu Valjadolid sa 3:0, u meču 23. kola španske La Lige.

Domaća ekipa je do vođstva došla u 17. minutu preko švajcarskog reprezentativca Harisa Seferovića. Gabrijel Vejga je povećao rezultat u 32. minutu.

Gostima je u 60. minutu posle gledanja VAR-a poništen pogodak Selima Amalaha, a konačan rezultat 3:0 je u 64. minutu postavio Vejga svojim drugim golom na meču.

Valjadolid je od 84. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Amalah.

Selta je pobedom došla do 13. mesta sa 27 bodova, a Valjadolid je 16. sa tri boda manje.

Sledeći meč Selta igra na gostovanju protiv Osasune, dok Valjadolid dočekuje Espanjol.