Senegal spremio žalbu, oglasio se i Šerif Endiaje

Potpuno šokantna vest obišla je fudbalski svet kasno sinoć – Maroko je novi šampion Afrike, a Senegalu je za zelenim stolom oduzeta titula. I to 58 dana nakon završetka takmičenja.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Naime, Maroko se žalio, a Apelacioni odbor čelne organizacije afričkog fudbala je kaznio Senegalce zbog napuštanja granica igrališta u vidu protesta zbog dosuđenog penala u korist domaćina, koji je Brahim Dijaz potom promašio i tako odveo utakmicu u penal seriju.

“Žalbeni odbor Konferederacija afričkog fudbala odlučio je da se, u skladu sa članom 84 Pravilnika Afričkog kupa nacija, reprezentacija Senegala proglašava poraženom službenim rezultatom u finalnoj utakmici turnira u Maroku, te se rezultat utakmice registruje kao 3:0 u korist selekcije Maroka”, navodi se na zvaničnom sajtu CAF-a.

Ubrzo su se oglasili iz Senegala i najavili da će podneti žabu:

“Fudbalski savez Senegala osuđuje ovu nepravednu, bez presedana i neprihvatljivu odluku, koja baca senku na afrički fudbal. Kako bi zaštitio svoja prava i interese senegalskog fudbala, savez će u najkraćem roku podneti žalbu Sudu za sportsku arbitražu (CAS) u Lozani”, stoji u saopštenju.

Oglasio se na “Instagramu” i bivši fudbaler Zvezde, a ujedno reprezentativac Senegala – Šerif Endiaje i rekao:

Šampioni Afrike. Ništa se ne menja.”

Nema sumnje, ovo je potpuni presedan u svetu fudbala.

BONUS VIDEO:

0 Komentar

    Ovo moze samo u Africi,cista je politicka stvar i velika bruka…

    Ajde što je presedan nego je mislim i neprihvatljivo da na taj način kazne tim Senegala.

    I Marokanci da su neki ljdii rekli bi ne treba nam na ovaj način titula KAN

    Senegal sprema žalbu tako i treba, ovo je stvarno nedopustivo sta se dogodilo

    Ovo je bas sramotno od Afričkog saveza da ovo uradi dva meseca posle utakmice

Postavi odgovor