Potpuno šokantna vest obišla je fudbalski svet kasno sinoć – Maroko je novi šampion Afrike, a Senegalu je za zelenim stolom oduzeta titula. I to 58 dana nakon završetka takmičenja.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Naime, Maroko se žalio, a Apelacioni odbor čelne organizacije afričkog fudbala je kaznio Senegalce zbog napuštanja granica igrališta u vidu protesta zbog dosuđenog penala u korist domaćina, koji je Brahim Dijaz potom promašio i tako odveo utakmicu u penal seriju.
“Žalbeni odbor Konferederacija afričkog fudbala odlučio je da se, u skladu sa članom 84 Pravilnika Afričkog kupa nacija, reprezentacija Senegala proglašava poraženom službenim rezultatom u finalnoj utakmici turnira u Maroku, te se rezultat utakmice registruje kao 3:0 u korist selekcije Maroka”, navodi se na zvaničnom sajtu CAF-a.
Ubrzo su se oglasili iz Senegala i najavili da će podneti žabu:
“Fudbalski savez Senegala osuđuje ovu nepravednu, bez presedana i neprihvatljivu odluku, koja baca senku na afrički fudbal. Kako bi zaštitio svoja prava i interese senegalskog fudbala, savez će u najkraćem roku podneti žalbu Sudu za sportsku arbitražu (CAS) u Lozani”, stoji u saopštenju.
Oglasio se na “Instagramu” i bivši fudbaler Zvezde, a ujedno reprezentativac Senegala – Šerif Endiaje i rekao:
“Šampioni Afrike. Ništa se ne menja.”
Nema sumnje, ovo je potpuni presedan u svetu fudbala.
BONUS VIDEO:



valentina
Ovo moze samo u Africi,cista je politicka stvar i velika bruka…
milica
Ajde što je presedan nego je mislim i neprihvatljivo da na taj način kazne tim Senegala.
sofia
I Marokanci da su neki ljdii rekli bi ne treba nam na ovaj način titula KAN
iskra
Senegal sprema žalbu tako i treba, ovo je stvarno nedopustivo sta se dogodilo
tijana
Ovo je bas sramotno od Afričkog saveza da ovo uradi dva meseca posle utakmice