Luis Enrike dobio je otkaz na mestu selektora Španije, a nakon samo sat vremena dobio je naslednika. U pitanju je Luis De La Fuente!
Fudbaleri “Crvene furije” dobili su novog trenera nakon samo 60 minuta!
Novi selektor De La Fuente do sada je predvodio mlade selekcije ove zemlje.
Naime, on je prvo predvodio selekciju Španije U19 koju je 2015. predvodio ovaj tim do titule prvaka Evrope. Kasnije je preuzeo mladu reprezentaciju sa kojom je takođe bio prvak Evrope 2019.
De La Fuente je ostvario uspeh i na OI u Rio De Žaneiru kada je osvojio srebro nakon što je u finalu poražen od Brazila.
Što se tiče seniorskog fudbala ne može da se pohvali zavidnom karijerom. Bio je dugogodišnji trener B tima Atletik Bilbaa, da bi preuzeo Alaves 2011., ali ta epizoda se nije slavno završila.
Španija u proteklih deset godina ne zna za uspeh na velikim takmičenjima i jasno je bilo da su promene neophodne, ali postavlja se pitanje može li De La Fuente uspešno da napravi tranziciju za omladinskog na seniorski pogon.
Da li mislite da je ovo dobar potez nakon otkaza Luisu Enrikeu?
LUIS ENRIKE PLATIO CEH: Španija ostala bez selektora nakon Mundijala!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL U KATARU | Marko Knežević da li je Piksijeva strategija bila prilagođena svetskom prvenstvu



dragan
Ma oni su našli novog pre nego što su dali otkaz Enrikeu
mijat
Ocekivana smena Enrikea. Nije opravdao ocekivanja nacije i saveza.
adam
Sve je ovo normalno. Ovo je sve bilo jasno kao dan.
irena
Mislim da De La Fuente ima znanja da napravi dobar rezultat.
masa
Nema sale sa Špancima. Odmah se reaguje. Tako to rade veliki.