Španski alhemičar kao primer ostalima: Ako treba, umreću za igrače!

Luis de la Fuente napravio je od Španije na tekućem prvenstvu pravu Crvenu furiju, koja čisti sve pred sobom, pa čak i domaćina i jednog od favorita za titulu – Nemačku.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Posle pobede golom Merina u poslednjem minutu produžetka iskusni strateg nije uspeo da sakrije emocije.

“Pokazali smo da i bez mnogo trčanja može da se savlada težak rival. Sad ćemo uživati u pobedi. Sankcije i povrede postoje, videćemo kako će se fizički razvijati. Želimo da budemo optimisti. Napravili su opasan start na Pedriju, koji nije sankcionisan”, započeo je De la Fuente.

Nemci su često znali oštro da startuju, ali to nije iznenadilo španskom trenera.

“Ovo je fudbal i zbog toga postoji sudija. Ako ne pređete granicu grubog morate da uložite mnogo energije, cenim što smo to uradili, kao i što smo u napadu igrali na različite načine tokom utakmice. Želim to da istaknem”.

U nastavku razgovora sa medijima otkrio je koliko je ponosan na svoje igrače.

“Oni se ne umaraju od takmičenja. Ponos je trenirati ove igrače. Neki su osvojili sve u svojim klubovima, a drugi u mlađim kategorijama. Ova ekipa će se uvek boriti za nešto. Ne možete da dovodite u pitanje ponos, kvalitet i da li su svi usredsređeni. Oni koji igraju u utorak će dati sve od sebe”.

Kako kaže uvek mu je bitno šta njegovi igrači misle o njemu, kao i da odnos koji uzajamno neguju.

“Ono što želim je da me moji igrači cene. To je moj svakodnevni test. To me brine. Šta misle autsajderi, nije me briga. Bio bih zabrinut da me igrači ne podržavaju. Umreću za njih, kao i oni za mene”.

Za kraj dao je finalni sud o meču protiv Nemačke.

“Imali smo dva loša trenutka. Posle povrede Pedrija, a onda je najgore usledilo golom Nemačke, ali smo znali kako da reagujemo zbog vere i ponosa koji moji igrači imaju”, zaključio je De la Fuente.

Španija će u polufinalu odmeriti snage s Francuskom, a pomenuti meč na programu je u utorak s početkom od 21:00 (TV prenos – RTS, Arena sport).

BONUS VIDEO:

2 Komentara

    De la Fuente je sjajan strucnjak,mnogi treba da se ugledaju na njega.

    Svaka mu cast divim mu se kakav pristup ekipi ima ,kako ih dozivljava i koliko se daje za njih oravi primer jednog ozbiljnog selektora

Postavi odgovor