EUFORIJA NE SME DA STANE: Energetski propast "Orlova", razočarenje navijača , ali i lepe uspomene za ceo život!

Fudbalska reprezentacija Srbije je pretrpela poraz od Brazila sa 2:0 na startu Svetskog prvenstva, a čak 80.000 navijača na Lusailu, prisustvovalo je mundijalskom spektaklu.

Iako se nalazimo na Bliskom istoku, daleko od Srbije, naši navijači su ipak u velikom broju doputovali u Katar, euforija na ulicama, srpske pesme, okupljanja na više mesta, sve to je upotpunilo prvi nastup naše reprezentacije na Mundijalu.

Stigao je i Meridianov karavan, a sa njim i 50 navijača kojima je ostao utisak za čitav život. Na žalost, nisu mogli da budu oduševljeni sa igrom “Orlova”, ali atmosfera na stadionu je neverovatna i nešto što bi trebalo da se doživi da bi se osetila ta draž, euforija i čar.

Da se mi vratimo na utakmicu, gde se mnogo očekivalo od Srbije, a svi smo zaboravili da ne igramo protiv Paname već Brazila, prvog favorita za osvajanje Svetskog prvenstva.  Iako sam juče bio razočaran porazom i igrom naših “Orlova”, utisci su se slegli.

Na semoforu je počelo odbrojavanje, a odmah nakon toga sudija je dao znak za početak igre na oduševljenje čitavog stadiona, a i u fan zonama širom Dohe. Sve je delovalo u redu, iako je Brazil bolje otvorio meč, delovalo je kao da Srbija drži sve pod kontrolom, uprkos tome što nismo uputili ni jedan šut u okvir gola.

Ipak, delovalo je kao da vučemo konce u odbrani, gradio je Dragan Stojković Piksi “kulu od karta”, sve je delovalo odlično, na svaki od pet pokušaja da nam se ugrozi gol, reagovali smo hrabro, što bi se reklo “do koske” i sa 0:0 otišli na petnaesto minutnu pauzu.

Čitava “kula od karata” srušila se na startu drugog dela igre. Već na startu je gol “visio u vazduhu”. To što smo svi na tribinama naslućivali, a verujem i gledaoci kraj malih ekrana se i desilo u 62. minutu. Rišarlison je matirao odličnog Vanju Milinković-Savića za vođstvo Brazila.

Iako smo svi verovali da će to prodrmati “Orlove” i da će krenuti da igraju bolje, to se nije desilo. Pokušao je Piksi da osveži vezni red, Radonjić je bio pravi pogodak na krilu, ali je falilo konekcije, izgleda da nisu bili svi povezani na isti “Wi-fi”.

Usledilo je blago razočarenje srpskih navijača na tribinama, ali ne zbog primljenog gola, već zbog toga što je izgledalo kao da im nedostaje energije. E to je ono što je zabrinulo naše navijače  za nastavak prvenstva, ali ne verujem da će iste greške dva puta da ponavljaju.

Pokušao je Piksi da ih uzdrma sa još dve izmene, ali vrlo brzo je Rišarlison stavio tačku na meč. Kako tačku u 73. minutu? Pa lepo, imali smo do tada tri šuta ukupno na gol Brazila, a ni jedan nije išao u okvir. Sa druge strane poređenja radi, “Karioke” su u drugom poluvremenu čak 19 puta gađali na gol Vanje Milinković-Savića, dok je sedam puta morao da reaguje golman naše reprezentacije.

Shodno tome, utakmica je završena kako jeste, a nama ostaje da i dalje verujemo u Srbiju, pošto slede dva bitna duela protiv Kameruna i Švajcarske.

Srbija-Brazil-Lusail

Ostaje žal što za pobedom, ali moramo podignute glave dalje da nastavimo, euforija ne sme da padne. Igrači, stručni štab, kao i navijači bi trebalo brzo da arhiviraju ovu utakmicu, oslim lepih uspomena ukoliko ih je bilo naravno. Svetsko prvenstvo je tek počelo, euforije ne sme da manjka.

Brazil je svakako bio favort i bolje je što smo prvi duel igrali sa njima, jer što bi naš narod rekao, “ako već moraš da progutaš žabu, onda najveću na startu”.

SILVA UDARIO NA PIKSIJA: Nije nas poštovao, sledeći put neka ne napravi istu grešku!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Utisci Limenog i Vase Bakocevica nakon poraza 🇷🇸 Srbije od Brazila 🇧🇷 | Meridian KARAVAN analiza