Srbija posle preokreta ostvarila važnu pobedu protiv Slovačke

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je važnu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo protiv Slovačke (2:1) u grupi 2, druge divizije B.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Posle samo devet minuta gostujući sastav je poveo na stadionu Čukaričkog golom Šurnovske.

Od tog trenutka nizali su se napadi Srbije, koja je posle nekoliko diskutabilnih sudijskih odluka i nedosušenih penala uspela da dođe do izjednačenja.

Strelac je bila Slović čiji je udarac prešao gol liniju u 22. minutu susreta.

Nastavila je Srbija sa opsadom gola Slovačke, ali je gostujući sastav uspeo da odoli do kraja prvog poluvremena.

Bolje su bile Slovakinje početkom drugog dela igre, ali su ubrzo naše reprezentativke uspele da odgovore na nalete rivala.

Nagrada za odličnu igru usledila je u 53. minutu kada je Čanković proigrala Ivanović, koja je prosledila loptu u mrežu za ispostaviće se konačnih 2:1.

Do kraja meča Srbija je uspela da sačuva stečenu prednost i upiše nova tri boda. Slovačka će 4. juna dočekati u revanš meču naše reprezentativke.

Posle tri kola Srbija ima sedam poena i trenutno se nalazi na prvom mestu grupe 2.