STANKOVIĆ: Ekipa raste kroz ovakve utakmice

Crvena zvezda je gubila na svom stadionu od Zlatibora u utakmici Kupa Srbije, ali je uspela od 0:2 da dođe do 4:2. Ocenu meča je dao i Dejan Stanković.

Crveno-beli su golove postizali od 71. do 86. minuta, a šef stručnog štaba Dejan Stanković dao je kratak komentar meča koji im je obezbedio plasman u osminu finala.

-Čestitam Zlatiboru, fudbal je čudna igra. Napravili smo sedam-osam šansi, a oni su postigli gol. Tako je počelo i drugo poluvreme. Videli ste da smo četiri gola dali u poslednjih 20 minuta. Bilo je dobro što smo stvarali ovoliko šansi, dobre smo izmene izvršili, one su donele preokret. Ekipa raste kroz ovakve utakmice – rekao je Stanković ispred kamera TV Arena sport, a kasnije je dao i izjavu za klupski sajt.

-Moramo da budemo koncentrisani u odbrani. Protivnik nam po meču napravi jednu ili dve prilike, a u tim situacijama moraš da budeš “jak” i da ne primiš gol.

Igrači sa klupe su preokrenuli utakmicu, tako da je utisak da su izmene bile prave. Čestitam igračima. Nema dileme, čak i kada se pogleda statistika vidi se da smo bili bolji. Ipak, ne želim više da protivniku dajemo prednost. Praktično sam došao do toga da na poluvremenu nisam imao šta da kažem igračima, jer smo zaslužili da vodimo 3:0, ali pita se i protivnik. Istrčali smo se, momci su pokazali karakter i moramo da ostanemo fokusirani do kraja poslednjeg ciklusa za ovu polusezonu. Neće biti lako – zaključio je Stanković.

Već za vikend, Zvezda se okreće takmičenju u Superligi Srbije, a u 15. kolu gostovaće Vojvodini u derbiju kola.

“Zovem se Siniša Mihajlović i rodio sam se dva puta”

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Milan Makarić: ”Prezadovoljan sam u Surdulici, pucamo visoko na kraju sezone!”