Štoperska verzija Mitrogola, Gent slavi srpskog asa

Ekipa Genta dominira u “zoni” nacionalnog prvenstva Belgije, koja najbolje plasiranom timu nudi šansu za plasman u Ligu konferencija. Izabranici trenera Vanhaezbruka savladali su Mehelen na gostujućem terenu sa sigurnih 2:4 i tako se ustalili na liderskoj poziciji pomenute faze takmičenja.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Gosti su do celog boda došli nakon preokreta, u kojem je jednu od ključnih uloga odigrao dugogodišnji reprezentativac Srbije – Stefan Mitrović.

Poveli su domaći preko Haremansa, da bi ubzo rezultat na semaforu poravnao Fernandez-Pardo. Nakon nešto više od pola sata igre ponovo je “proključao” “AFAS” stadion, kada je prekaljeni Islam Slimani pogodio za 2:1.

Nije dugo trajalo slavlje u Mehelenu, zahvaljujući povratniku u Belgiju. Mitrović se dugo po povratku borio za mesto startera, a onda je pokazao da i dalje pravi razliku na terenima širom Belgije. Iskusni štoper se sjajno našao u gužvi unutar kaznenog prostora i posle prekida zatresao protivničku mrežu za novo izjednačenje.

Bio je to drugi Stefanov pogodak na prethodna tri meča, pa je tako demonstrirao da Srbija ima i štopersku verziju “Mitrogola”.

Uzbudljiv finiš prvog poluvremena ukrasio je Tarik Tisoudali golom vrednim preokreta u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Pokušavao je Mehelen da se vrati u “život” tokom celog nastavka, ali nije se dala prevariti defanzivna linija Genta. Pitanje pobednika rešeno je u poznoj fazi susreta, kada je Danac – Endru Hjulsager postavio konačnih 2:4.