KRAJ SUPER LIGE: Kaluđerović tragičar, Rad i Javor ispali iz elite!

Danas su završene poslednje utakmice u ovosezonskoj Super ligi Srbije, naredne godine u elitnom rangu neće igrati Rad i Javor.

Novi Pazar je na domaćem terenu savladao Napredak iz Kruševca. Domaćin je pobedio rezultatom 2:1, i tako ostao u eliti i naredne godine.

Golove za Pazarce postigli su Samir Hadžibulić u 24. i Sise glavom u 57. minutu utakmice. A jedini gol za goste iz Kruševca dao je Luka Milunović.

Ubedljiv na svom terenu bio je i Radnički iz Kragujevca koji je savladao Bačku rezultatom 5:1.

Pitanje pobednika je već bilo rešeno u prvom poluvremenu. Gavrić je načeo mrežu gostiju u 11. minutu, na 2:0 je povisio Stefan Mitrović, da bi Gavrić svojim drugim pogotkom doneo ubedljivu prednost svom timu već u 19. minutu utakmice.

Minut kasnije Ratković je postigao gol nade za Bačku, ali je trinaest minuta kasnije Gavrić postavio vema ubedljivih 4:1.

Konačnih 5:1 postavio je Aleksandar Kovačević iz jedaneasterca.

U derbiju Novog Sada, Proleter je savladao Vojvodinu rezultatom 2:0. Prvi gol na meču postigao je Filip Knežević u 61. minutu utakmice. Isti fudbaler je na fantastičan način “rabonom” asistirao Mirosavljevu kome nije bilo teško da savlada golmana Voše.

Ovo je prva pobeda Proletera u istoriji duela dva tima iz Novog Sada.

Na popularnom „Krovu“ Voždovac i Javor iz Ivanjice su podelili bodove bez golova, što je automatski značilo da se gost iz Ivanjice preselio u niži rang takmičenja.

U Subotici domaći Spartak je remizirao sa Radom rezultatom 1:1.

Domaćin je poveo golom Lazara Tufegdžića iz penala u 11. minutu. Da bi konačnih 1:1 postavio Marko Šarić, ali to nije bilo dovoljno Radu da ostane u Super ligi Srbije.

Tragičar na ovom meču bio je Andrija Kaluđerović koje promašio penal u 80. minutu, i tako propustio svom timu da obezbedi opstanak u ligi.