Rundu uoči odlaska na zimsku pauzu obezbedio je Partizan jesenju titulu sa četiri boda prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu, ali kiksevi protiv IMT-a i niškog Radničkog, te poraz od večitog rivala u derbiju, učinili su da crno-beli već sada isto toliko zaostaju za aktuelnim šampionom (-4).
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Loši rezultati ujedno su označili i kraj mandata Nenada Stojakovića na klupi, dok je gostujući u podkastu “AktuelA” o brojnim temama vezanima za klub iz Humske ulice govorio bivši igrač i trener Partizana, Ljubinko Drulović.
“Srđan Blagojević je platio ceh eliminacije iz Kupa. To Partizan sebi nije smeo da dozvoli. Radio je vrlo korektan i dobar posao. Počela je tada da se lansira nova generacija. Sticajem okolnosti Partizan je morao da se opredeli za mlade igrače. Ipak – to se pokazalo kao pozitivna ideja. Smatram da je to klub trebalo da uradi mnogo ranije. Sada bi već imao ozbiljnu ekipu. Znam mnogo talenata koji su otišli iz Partizana kao slobodni igrači. Na primer Milan Aleksić, kojem sam bio selektor u mladoj reprezentaciji. Posle sezone otišao je iz Kragujevca za 3.000.000 evra. Taj novac bi značio Partizanu. Tu je i Bogdan Mirčetić, a Partizan trenutno nema taj tip igrača u svojim redovima. Drugi klubovi su profitirali od Partizanove dece, dok je klub ranije dovodio strance, a većina njih je bila ispod Partizanovog nivoa, a sa visokim primanjima”.
Nastavio je potom proslavljeni fudbaler o promenama u stručnom štabu…
“Nenad Stojaković je došao kao privremeno rešenje – do kraja sezone je bio ograničen. Jedno je raditi sa igračima kad ste limitirani na nekoliko meseci, a drugo kada nemate ograničenja. To je pogrešno. Prtisak postoji. Morate stalno da pobeđujete, a igrači znaju da ćete uskoro otići. Partizan je sam kriv. IMT je zasluženo pobedio, a crno-beli tada nisu imali odnos. Možete da izgubite, to je legitimno, ali odnos nije postojao. Znali su da će IMT dati sve od sebe, neophodni su im bili bodovi, imaju mnogo igrača iz Zvezdine škole. Da je tada Partizan pobedio otišao bi na pauzu sa +4. To su utakmice zbog kojih su osvajaju titule”.
Novi VD šefa struke je upravo Drulovićev nekadašnji saigrač – Damir Čakar, koji će predvoditi ekipu zajedno sa asistentom Đorđijem Ćetkovićem.
“Nije dobro kada stalno menjate trenere. Damir Čakar je moj veliki prijatelj. Želim mu mnogo sreće – sve najlepše. Čeka ga odgovoran, težak posao. Zna šta donosi Partizan, igrao je u Humskoj mnogo godina i činio srećnim Partizanovu publiku. Nadam se da će to uspeti i kao trener. Neće biti lako, videćemo kakva će biti reakcija igrača posle poraza u derbiju”.
Upitan je Drulović da prokomentariše rad svog dugogodišnjeg saigrača – Predraga Mijatovića, ali i celokupne klupske uprave, koja se u poslednje vreme podelila na dve struje imajući u vidu odnose Mijatovića i Danka Lazovića.
“Razgovarao sam sa Peđom pred niški Radnički. Nije im bilo lako kada su ušli u klub. Svidelo mi se što su se vratili Partizanovoj školi. To je pametna stvar. Bili smo uspešni kada smo se oslanjali na našu decu, koja znaju šta znači Partizanov dres. Svašta se priča. Međuljudski odnosi koji su jako važni nisu dobri. Ta naredna skupština bi mogla mnogo toga da odredi. Ljudi koji treba da rade u istom cilju, moraju da budu jedinstveni. Svima treba da bude cilj da Partizan bude šampion. Nadam se da će naći rešenje. Ukoliko nema jedinstva, teško da možete napraviti dobre rezultate. Sve mora da bude upakovano u celinu. U nekom trenutku će morati da sednu i dogovore se. Partizanu je potrebna dobra energija”.
Bonus video:



mateja
Mnogo je dobra stvar što su se malo fokusirali u zadnje vreme na decu i počeli da zarađuju od njih
vladimir
Što je najgore ništa se nije promenilo i dalje deca odlaze za smešne pare
andjela
Legenda kluba treba da preuzmu vodjenje FK Partizana, prave legenda kluba
mia
Svi su vajdili od Partizana ko god je stigao zato je sada i u teskoj situaciji