Tumbaković o situaciji u Humskoj: Mijatović tri i po godine bude direktor u najvećem klubu na svetu i onda navodno ne zna da vodi Partizan?

Nema sumnje da je Ljubiša Tumbaković velika legenda Partizana. Najtrofejniji trener u istoriji klub danas ne prilazi Humskoj.

Nije ga bilo na nedavnoj sednici Skupštine, ali je gostujući u emisiji “Super indirektno kod Popa i Milana” govorio o voljenom klubu.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

“Ovo je deveta godina da nisam ušao u Partizan. Svakako to je moj klub… Mislim da nedostaje sistem koji je bio avangarda, a koji je planski urušavan. Do 2014. godine su klubovi JSD Partizan osvajali 30 trofeja. Od tada dva do pet”, rekao je Tumbaković i osvrnuo se na Peđu Mijatovića:

“Ko ima pravo da uruši jednog Mijatovića? Bio je tri i po godine direktor u najvećem klubu na svetu. Onda dođe i navodno ne zna da vodi Partizan. Kako? Ostavka Mijatovića je moralni čit, ali eto dokle smo došli.”

Poznaje i stranu koja je protiv Mijatovića.

“Danka sam sa 17 godina ubacio u prvi tim Partizana. Sa Ljajićem sam korektan. Supština je da Partizan sledećih pet godina ne mora da bude prvi, ali je potrebno da klub definiše fudbalsku ideju.”

Smatra da stranci koji dolaze u Partizan nemaju kvalitet, a da se talentovani fudbaleri prerano prodaju.

“Nikada u timu nisam imao strance. Ove koji sad dolaze ne bih ni trenirao. Prodaja mladih svakako nije rešenje. Stevanović je sa 17 godina prodat Mančester sitiju i gde je sada? Šta je sa Maksimovićem iz Zvezde? Klubovi greše, moraju da prodaju gotove proizvode”, rekao je popularni Tumba.

BONUS VIDEO:

0 Komentar

    Za nekoga ko devet godina nije kročio u Partizan ima puno mišljenja, mislim da bi bolje bilo da se prihvatio svojevremeno neke funkcije i probao da pomogne klubu.

    Ne interesuje ga došao da uzme još para i to je to pokazao je odmah da ga ne zanima klib ni najmanje

    Tumba je covek koji je stvarao generacije igraca i osvajao trofeje, zato njegove reci imaju tezinu. Deluje da ga najvise boli sto Partizan vise nema prepoznatljiv sistem po kojem je nekada bio poznat.

    Tumbakovic mozda nije godinama u Partizanu, ali kada prica o klubu vidi se koliko mu je stalo. Moze covek da se slozi ili ne sa njim, ali teško je osporiti iskustvo i rezultate koje je ostvario u Humskoj.

    Za Partizan je jedini lek drzavna uprava ili privatizacija,sve ostalo je jedno veliko nista…

Postavi odgovor