UŽIVO: Kipar - Srbija

Poraz od Zbornaje na “VTB Areni” dodatno je zabrinuo srpsku javnost u periodu kada bi euforija uoči Evropskog prvenstva “morala” da se kreće uzlaznom putanjom. Orlovi su kapitulirali pred Rusima, a mladi Đorđe Petrović je ni kriv ni dužan loptu četiri puta vadio iz mreže (4:0).

Tačno u 18 časova reprezentacija Srbije dobija šansu da popravi raspoloženje, ali i podigne samopouzdanje pred najveće izazove. Izabranici Dragana Stojkovića uskoro će istrčati na stadion u Larnaki, gde će odmeriti snage sa selekcijom Kipra.

Daleko je tim sa Rajskog ostrva od ozbiljnog konkurenta pa sve sem trijumfa bi bilo smatrano pravim čudom, a direktan prenos obezbedila je TV Arena Sport.

Sva dešavanja možete pratiti uživo na Meridian sportu:

Kipar – Srbija

Kraj! 0:1.

90. minut – Pileas propušza izglednu priliku za izjednačnje! Rajković heroj!

89. minut – Gaćinović napravio dar, mar u odbrani, pa propustio zicer. Neverovatan promašaj.

87. minut – Luka Jović propušta odličnu šansu. Stvorio je sebi prostor, namestio se na levu nogu, ali šutirao pored gola.

85. minut – Strahinja Eraković ulazi u igru umesto Erhana Mašovića.

75. minut – Samed Baždar menja Sergeja Milinkovića Savića.

74. minut – Kipar i dalje opasniji, ali bez konkretnih prilika.

64. minut – Koliko sreći su imali Orlovi! Pitas je sa ivice šesnaesterca pogodio stativu, da bi Koreja potom promašio loptu sa pet metera udaljenosti ispred praznog gola.

Mijat Gaćinović je zamenio Aleksandra Mitrovića, dok je Filip Kostić mesto na terenu ustupio Saši Zdjelaru.

Mašović je sprečio kontru povlačenjem protivnika za dres i zatim je opomenut žutim kartonom.

56. minut – Domaći su se opustili i preuzeli inicijativu u određenoj meri. Sve više kombinuju ispred šesnaesterca Orlova.

50. minut – Kostić šutira sa levog boka, ali lopta završava pored stative.

Luka Jović je ušao u igru umesto Saše Lukića.

48. minut – Pitas je šutirao visoko preko gola, ali Kipar se ponovo približio prostoru koji čuva Predrag Rajković.

46. minut – Dušan Tadić ulazi u istoriju. Zamenio je kapiten Lazara Samardžića i postao igrač sa najviše utakmica u dresu nacionalnog tima ikada. Večeras je zabeležio 106. nastup za Srbiju. Više o tome pročitajte OVDE.

Poluvreme u Larnaki! Orlovi ispod očekivanja imajući u vidu skromne kvalitete večerašnjeg rivala. Piksijevi izabranici su svakako bili bolji rival, ali to je daleko od potrebnog za uspehe na kontinentalnoj smotri.

40. minut – Bez ikakvih ozbiljnijih šansi polako protiče prvo poluvreme. Srbija definitivno nije briljirala.

25. minut – Kostić je izveo korner, a Aleksandar Mitrović je nadskočio čuvare i glavom šutirao pravo u golmana Mola.

11. minut – Mol brani kazneni udarac! Mitrović je veoma loše šutirao, ležerno i ne dovoljno ozbiljno.

10. minut – Penal! Mitrović se zagradio i poslao povratnu loptu za Samardžića, a ovaj je odmah šutirao i pogodio rivala u ruku. Sudija je odmah rukom pokazao na belu tačku.

6. minut – GOL! Samardžić je pravovremeno i perfektno izveo slobodan udarac sa desnog boka, domaći još nisu postavili odbranu, a sjajno je reagovao Sergej Milinković-Savić i loptu u padu poslao u mrežu.

5. minut – Andres Karo je ostao na zemlji, osetio je bol u ramenu nakon jednog duela i mora da napusti igru. Povreda je bila jača od želje. Zameniće ga Kiprijanu.

2. minut – Kiprani su koliko, toliko uspeli da zaprete. Lopta je sa levog boka iz slobodnog udarca ubačena u kazneni prostor, ali Mašović je otklonio opasnost.

Utakmica je upravo počela, a kapitensku traku oko ruke nosi Aleksandar Mitrović.

Selektori oba sastava, Temuri Kecbaja i Dragan Stojković, izabrali su startnih 11.

Kipar: Mol – Karo, Gogić, Laifis – Andreu, Kirijaku, Kusulos, Koreja – Loizu, Pitas, Haralambos.

Srbija: Rajković – Milenković, Mašović, Babić – Živković, Mijailović, Lukić, Kostić – Samardžić, S. Milinković-Savić – Mitrović.