Inter na korak od Istanbula, Milan nije ličio na sebe!

Fudbaleri Intera savladali su Milan 2:0 (2:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Izabranici Simonea Inzagija odigrali su fenomenalan meč i nalaze se na korak od odlaska u Istanbul, gde će se igrati ovogodišnje finale.

Edin Džeko je doveo Inter u vođstvo golom već u 7. minutu, nakon što je na efektan način smestio loptu pod prečku.

Samo tri minuta kasnije, Inter je poveo sa 2:0.

Odlično se ubacio Miktarijan u kazneni prostor Milana, iskoristio pas i rutinski savladao Menjana.

U tom trenutku je Milan totalno pao, a Inter je u nekoliko navrata mogao da dotuče rivala i odnese još ubedljiviju pobedu.

Mesijas je početkom drugog poluvremena propustio najbolju priliku za “rosonere” i tako smanji prednost Intera, međutim, očajno je šutirao.

Do kraja meča je pokušavao Inter preko Džeka da postigne još neki pogodak, ali to se nije desilo i na kraju je rezultat glasio – 2:0.

Inter će u revanš meču “dočekati” Milan 16. maja i imati priliku da odbrani stečenu prednost.

Sva dešavanja sa meča pratite uz “lajv-blog”.

KRAJ: Milan – Inter 0:2

71. minut – Darmijan je imao priliku, ostaje 2:0 za Inter.

53. minut – Uzvraća Džeko istom merom – neverovatan promašaj napadača Intera, umalo da meč bude totalno rešen.

51. minut – Velika prilika za Milan! Tonali je uposlio Mesijasa, koji je imao otvoren put ka golu, međutim, užasno je šutirao i loptu poslao pored gola.

46. minut – Nastavljena je utakmica

POLUVREME: Milan – Inter 0:2

31. minut – Tomori je oborio Lautara, a sudija pokazao na belu tačku. Ipak, nakon gledanja snimka, Hesus Hil je poništio odluku.

20. minut – Ofanziva Intera ne jenjava. Imali su “neroazuri” još jednu šansu nakon pogotka, međutim, Čalhanoglu nije iskoristio zicer.

10. minut – GOL: Ludilo u Milanu, Inter već vodi 2:0. Miktarijan je sjajno utrčao i matirao Menjana.

7. minut – GOL: Majstorija Edina Džeka i volej za 1:0.