UŽIVO, Liga šampiona: Barselona - Pari Sen Žermen, Borusija Dortmund - Atletiko Madrid

Prvi mečevi četvrtfinala Lige šampiona doneli su pravi fudbalski vatromet. Prštalo je na sve strane od golova i sjajnih poteza. Bilo je i preokreta, tenzije, mnogo uzbuđenja, a nema razloga da tako ne bude i u revanš utakmicama.

Barselona je u Parizu slavila 2:3 protiv Pari Sen Žermena i ima blagu prednost pred duel na Monžuiku.

SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

S druge strane, Atletiko Madrid je držao stvari u svojim rukama posle prvog poluvremena, ali je nadu Borusiji Dortmund pred revanš na Signal Iduna Parku vratio golom u 81. minutu Sebastijan Ale.

Čeka nas zanimljivih 90. minuta, a možda i više. Ulog je nesumnjivo veliki.

Sva dešavanja sa mečeva možete pratiti uživo uz lajv-blog

BARSELONA – PARI SEN ŽERMEN 1:4
(prvi meč 3:2)

Stadion: Monžuik
Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

Barselona (4-3-3): Ter Štegen; Kanselo, Arauho, Kubarsi, Kanselo; De Jong, Gundogan, Pedri; Jamal, Levandovski, Rafinja

PSŽ (4-3-3): Donaruma; Hakimi, Markinjos, Ernandez, Mendes; Zair Emeri, Vitinja, Ruiz; Dembele, Mbape, Barkola

BORUSIJA DORTMUND – ATLETIKO MADRID 4:2
(prvi meč 1:2)

Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija)
Stadion: Signal Iduna Park

Dortmund (4-2-3-1): Kobel; Rejerson, Humels, Šloterbek, Matsen; Zabicer, Džan; Adejemi, Brandt, Sančo; Filkrug

Atl. Madrid (5-3-2): Oblak; Molina, Vicel, Himenez, Ermoso, Aspilikueta; Ljorente, Koke, De Pol; Morata, Grizman

UŽIVO:

Kraj u Barseloni – PSŽ sa 4:1 izborio plasman u polufinale (ukupno 6:4).

Kraj u Dortmundu – Borusija je polufinalu zahvaljujući pobedi 4:2 kod kuće pprotiv Atletiko Madrida (ukupno 5:4).

89. minut GOOOL: Mbape stavlja tačku u Španiji, 4:1 za PSŽ.

86. minutZabicer preti, ali Oblak čuva nadu ekipi iz Madrida.

81. minutOblak je sprečio Filkruga da poveća prednost Borusije na 5:2.

78. minutRafinja je pripretio iz dobre pozicije, ali je njegov pokušaj bio neprecizan, ostaje 1:3 na Monžuiku. Barsi treba gol za produžetak.

74. minutGOOOL – i to kakav: Borusija vodi 4:2. Marcel Zabicer je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora i matirao Oblaka.

73. minut – Barsa preti! Levandovski je dobro šutirao, ali je Donaruma još bolje intervenisao – ostaje 1:3 za Svece.

71. minutGOOOL: Dortmund ponovo vodi! Zabicer je centrirao sa leve strane, a Filkrug je glavom pronašao put do mreže Atletika za 3:2.

64. minutGOOOL: Atletiko je izjednačio na 2:2 u Nemačkoj. Anhel Korea je efektnim udarcem savladao Kobela i poravnao.

61. minutGOOOL: Mbape je pogodio sa kreča, PSŽ vodi 3:1 protiv Barselone.

59. minut Penal za PSŽ! Sudija je pokazao na kreč posle starta Žoaa Kansela nad Dembeleom!

56. minut – Barselona ostala bez trenera! Ćavi je zbog žustrih prigovora i šutiranja reklame zaradio crveni karton! Podsetimo, Katalonci imaju i igrača manje, pošto je Arauho zaradio direktno isključenje u prvom poluvremenu.

55. minutGOOOL: PSŽ je preokrenuo! Vitinja je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora i efektnim udarcem matirao Ter Štegena za 1:2.

51. minut – Umalo preokret u Španiji. Fabijan Ruiz je tukao iz dobre pozicije, ali tik pored dalje stative.

49. minut GOOOL: Atletiko je ponovo u igri – zahvaljujući Humelsu. Autogol defanzivca Borusije za 1:2 u Nemačkoj.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme, a Ćolo Simeoneo je napravio trostruku izmenu – Barios, Korea i Rikelme su na terenu umesto Moline, Morate i Aspilikuete.

POLUVREME

40. minutGOOOL: PSŽ je poravnao, 1:1 na Monžuiku! Strelac je bivši fudbaler Barselone, Usman Dembele, koji je efektno tukao sa ivice peterca, posle centaršuta sa leve strane.

39. minutGOOOL: Borusija vodi 2:0 protiv Atletika. Matsen je snažno i po zemlji tukao iz kaznenog prostora i pogodio malu mrežu iza nemoćnog Oblaka.

34. minutGOOOL: Borusija vodi! Strelac je Julijan Brandt. Šutirao je iz teškog ugla, Oblak je zakačio loptu, ali nije uspeo da je zaustavi.

30. minut Barselona sa igračem manje! Arauho je zaradio crveni karton, jer je kao poslednji igrač odbrane nepropisno zaustavio Barkolu na ivici kaznenog prostora.

28. minut – Dve sjajne prilike za Mbapea na Monžuiku! Prvo je intervenisao Ter Štegen, a potom je Kunde skinuo loptu sa gol-linije.

27. minut – Borusija nastavlja da napada Atletiko, ali bez rezultata. Zabicer je poslednji imao priliku, tukao je sa ivice kaznenog prostora, ali neprecizno.

20. minut Levandovski je bio u solidnoj poziciji da uveća prednost Barselone, ali je prebacio gol Pari Sen Žermena.

18. minut – Nova šansa za Borusiju, ali je Oblak zaustavio pokušaj Adejemija. Odličan meč u Dortmundu, ali nema golova.

12. minut – GOOOOL: Barselona vodi, strelac je Rafinja! Sjajno je Jamal prošao po desnom boku i sa golom spojio Brazilca.

7. minut Morata se našao u dobroj prilici, ali je posle solo prodora šutirao pored desne stative.

3. minut – ŠANSA za Dortmund, ali je Aspilikueta sjajnim klizećim startom blokirao pokušaj Zabicera sa ivice peterca.

1. minut – Počeli su mečevi na “Monžuiku” i “Signal Iduna Parku”!