UŽIVO: Španija - Italija

Prvi, veliki derbi na Evropskom prvenstvu – duel Španije i Italije (21.00, RTS, Arena sport) pratite uživo uz naš portal.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa

Naime, ako neko od ove dve ekipe uspe da trijumfuje – obezbediće plasman u drugi krug takmičenja, budući da su i Španci i Italijani osvojili po tri boda u uvodnom meču EP.

Podsetimo, Španija je u prvom kolu deklasirala Hrvatsku – 3:0, dok je Italija posle preokreta bila bolja od Albanije – 2:1.

Sva dešavanja sa meča pratite uživo uz “lajv-blog”.

Španija – Italija 1:0

/Kalafjori 55ag/

SASTAVI

ŠPANIJA: Simon – Karvahal, Kukurelja, Le Norman, Laport – Pedri, Rodri, Ruiz – Jamal, Vilijams – Morata.

ITALIJA: Donaruma – Di Lorenco, Bastoni, Kalafjori, Dimarko – Žoržinjo, Barela, Fratezi, Kijeza, Pelegrini – Skamaka.

UŽIVO:

II POLUVREME

90+7. minut – Kraj utakmice.

90+2. minut – Novi zicer za Ajozea Pereza! Izbio je ispred Donarume, međutim, izlazi kao pobednik čuvar mreže Italije.

90+1. minut – Čuva Donaruma Italiju. Sjajno je Ajoze Perez nanizao čuvare i ušao u kazneni prostor, ali nije mogao da savlada sjajnog golmana.

70. minut – Muči Niko Vilijams Italijane, ali ga neće gol. Sada je lepo ušao u sredinu i poslao strelu, ali je pogodio prečku.

60. minut – Kakav pokušaj Lamina Jamala. Pomerio je loptu u stranu, ispratio ga je Dimarko pogledom, i fenomenalno šutirao, ali je gađao malo pored stative.

58. minut – Ostavili su Italijani prostor Morati, koji je šutirao snažno sa distance, ali reaguje Donaruma.

55. minut – Stiže Španija do zaslužene prednosti. Ponovo je Vilijams uradio veći deo posla, centrirao je, Donaruma je malo kačio loptu, što je iznenadilo Kalafjorija, od kog se odbila i završila u mreži.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

45+3. minut – Kraj prvog dela.

41. minut – Ponovo se oprobao Fabijan Ruiz, međutim, sada je direktno šutirao u Donarumu.

25. minut – Kakav udarac Fabijana Ruiza. Sa 25 metara je poslao projektil Španac, ali odlično reaguje golman Italije.

24. minut – Sada je Morata uspeo da se izbori za šansu, otišao je malo iskosa, pa mu je Donaruma ušao u šut i odbranio.

10. minut – Zicer maši Vilijams. Lepu loptu je poslao Morata na peterac, a brzonogi ofanzivac je šutirao iz sjajne pozicije pored stative.

2. minut – Odlična prilika za Španiju. Vilijams je probio po boku i centrirao, a Pedri je šutirao glavom, ali Donaruma brani.

1. minut – Utakmica je počela!