Karpin o crvenom kartonu za Gajića: Sve je po pravilima, ali bilo bi bolje da smo igrali 11 na 11

“Bratski derbi” između Rusije i Srbije, odigran na “VTB Areni“, protekao je isključivo u znaku domaćina. Zbornaja je slavila sa ubedljivih 4:0, a na poker golova koji je završio u mreži Orlova u velikoj meri uticalo je rano isključenje Milana Gajića.

Srpski desni bek je oborio Danila Hluščeviča, kao poslednji igrač u odbrani i za to je kažnjen crvenim kartonom.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

O situaciji koja je izazvala polemiku govorio je selektor Zbornaje, Valerij Karpin.

“S jedne strane, razumem. Utakmica je prijateljska pa bi bilo bolje da smo igrali jednakom snagom 90 minuta. Da, rezultat bi verovatno bio drugačiji, ali dobili bismo mnogo više informacija”, kazao je ruski stručnjak i nastavio:

“Sve je po pravilima. Oduzimanje očigledne prilike za postizanje pogotka kažnjva se crvenim kartonom. Kakve žalbe su namenjene turskom arbitru? Da je dao žuti umesto crvenog mogao je da bude kažnjen, jer se utakmica uzima u obzir na FIFA rang listi”, istakao je Karpin u razgovoru za “Sport Ekspres”.

Bonus video:

6 Komentara

    Gajic je pravi ludak,neverovatno kako je napravio crveni karton

    Karpin je u pravu,Gajic je napravio cist crveni,ali ipak je bila prijateljska utakmica

    To su pravila,jednostavno moraju da se postuju!

    Nema sumnje da je crveni pokvario mec, ali Srbija je mogla mnogo bolje imamo jača imena u fudbalu bili smo favoriti, razočarali su i nije samo crveni bio loš faktor za ovakav ishod

    Bezvezna sitacija, nije bio toliko oštar start za crveni, moglo se progledati kroz prste, mislim da bi tok utakmice bio skroz drugačije

    Moglo je to drugačije, prijateljska je utakmica, bili bi puno lepše da je proslo bez crvenog kartona, izgubio se car utakmice, Srbija je posle toga predala mec

Postavi odgovor