Prvotimac madridskog Reala Federiko Valverde etablirao se proteklih godina kao jedan od ključnih igrača Kraljevskog kluba. Urugvajac je jedan od kapitena najtrofejnijeg evropskog tima, a u razgovoru za Marku se prisetio kako je kao tinejdžer bio nadomak prelaska u Arsenal.
Pre tačno 10 godina Valverde (26) je odradio jednonedeljnu probu u organizaciji Tobdžija, ali su Englezi odlučili da ne potpišu defanzivnog vezistu. Tada je Fede bio igrač Penjarola.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
“Arsen Venger je u to vreme još bio strateg Arsenala. Imao sam 16 godina i odmah sam sebi rekao da će ovo da bude moj klub i tamo ću da odrastem kao fudbaler“, prisetio se Urugvajac u intervjuu za Marku. “U to vreme u Urugvaju smo gledali Premijer ligu i zamišljao sam kakva će moja budućnost da bude u Arsenalu. Trenirao sam sa neverovatnim fudbalerima, ali nisam znao engleski i stalno su morali da mi govore šta da radim. Ne znam da li se Emilijano Martinez seća, ali tada mi je najviše pomogao, kao i Aleksis Sančez, Santi Kazorla i Ektor Beljerin. U urugvajskom prvenstvu sam već igrao u seniorskoj konkurenciji i osetio sam da sam spreman za sledeći korak“.
Arsenal nije iskoristio priliku da ugrabi Urugvajca, a Real Madrid nije propustio tu priliku leta 2016. i potpisao ga je u transferu vrednom 5.000.000 evra. Valverde je odigrao 275 utakmica u dresu Blankosa, postigao je 24 gola i zabeležio 25 asistencija.
Bonus video:



stefan.zvicer
Nikad mi neće biti jasno, znaju da prelaze u drugo jezičko podneblje a ne urade ništa u međuvremenu ili naknadno da savladaju makar malo, koliko toliko nekih osnovnih pojmova kako bi sami sebi olakšali život i posao
andrija.djulovic
Ma ovo je bolje ispalo, Real je po meni jači klub!
kluka4002
Propustili su priliku da dovedu vrhunskog defanzivnig veznog igrača