Vembli gledao inauguraciju Kralja: Real ponovo na tronu, Karvahal i Vinisijus presudili Borusiji

Real Madrid je šampion Evrope! Rekordni 15. put, kraljevski klub iz španske prestonice pokorio je konkurenciju sa kontinenta i domogao se prestižnog trofeja Lige šampiona.

Karlo Anćeloti jednostavno ne gubi utakmice grandioznog karaktera, a Real je po deveti put u nizu slavio u finalu elitnog takmičenja. Madriđani su savladali Borusiju Dortmund sa 2:0.

Ako je u pitanju slučajnost, onda se gol odluke Madriđana može okarakterisati kao veliki propust odbrane Milionera, ali ako su fudbaleri Reala u delo sproveli osmišljenu akciju – onda je Karlo Anćeloti Starom kontinetu predstavio još jednu doktorsku disertaciju.

Omaleni defanzivac, visok svega 172 centimetra, drugi put u samo nekoliko minuta pobegao je čuvarima i sa prve stative “načeo” sastav iz Dortmunda. Izveo je u svom maniru korner Toni Kros, a Dani Karvahal je ušao u legendu i postao prvi defanzivac koji je postigao gol u finalu Lige šampiona još od Serhia Ramosa 2016. godine.

Primljen gol u potpunosti je “bacio” Nemce u nokdaun, iz kojeg povratka nije bilo. Mašina je dostigla maksimalno ubrzanje i jednostavno uništika Milionere. Džud Belingem je upisao asistenciju, a za nokaut Milionera pobrinuo se čarobni Brazilac – Vinisijus Žunior. Zaplesao je sambu mađioničar Kralja.
Velikom slavlju Madriđana prethodilo je…

Prilike i uzbuđenja jednostavno nisu postojali u uvodnoj trećini prvog poluvremena. Tek što je Slavko Vinčić dao znak za početak duela navijač se sa tribina hitro uputio ka igralištu, gde je redom zaustavljao igrače sa molbom za fotografiju. Broj “persona non grata” na travnatoj podlozi je ubrzano rastao, a obezbeđenju je nekoliko minuta bilo potrebno da reši neočekivan problem.

Ritam je pojačan čim su nepoznati gosti “izbačeni” iz jedne od kuća engleskog fudbala. Brzo su se timovi smenjivali u posedu lopte, a na prvu priliku čekalo se do 14. minuta susreta. Filkrug je proigrao Brandta, a ovaj je iz neposredne blizine, u punom trku, šutirao pored gola. Zastavica kojom se signalizira ofsajd ostala je dole, ali pravo je pitanje da li bi pogodak bio priznat da je lopta zaista završila u mreži.

Dinamičnost je sinonim za ono što su večeras prikazali na terenu akteri oba tima. Uprkos činjenici da je Realu dodeljena uloga apsolutnog favorita, četa Edina Terzića je fantastičnom brzom tranzicijom napravila velike probleme kraljevskom klubu.

Opasniji su bili Milioneri, a kolosalnu priliku za vođstvo propustio je Karim Adejemi u 21. minutu meča. Istrčao je nemački as sam pred Kurtou, a onda se zbunio, sklonio loptu previše u stranu i potom je izgubio.

Ni celih 120 sekundi kasnije Borusija je ponovo naterala Madriđane da strahuju “za život”. Filkrug se vešto “sakrio” od čuvara, a potom u padu levom nogom uputio udarac. Stativa je odmenila Kurtou, te tako spasila španski tim.

Belgijska hobotnica je nastavila da briljira, baš kao i pre povrede. “Žrtva” je u 28. minutu još jednom bio Adejemi.
Sabicer je u finišu prvog dela igre uputio pravi projektil ka golu Madriđana, ali još jednom je Tibo bio na visini zadatka. Promene na semaforu nije bilo do odlaska na pauzu.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa.

Predah je prijao igračima nemačkog i španskog velikana, a Real je raspoloženiji istrčao na teren nakon pauze. Krenuli su silovito, ali Milioneri su izdržali pritisak od pet minuta i ponovo uspostavili egal.

Toni Kros je u svom maniru izveo slobodan udarac, ali Kobel je pokrio svaki milimetar gola i sačuvao mrežu netaknutom. Odmah su Španci izveli udarac iz ugla, ponela ih je pesma sa tribina, u kojoj su uglavnom dominirali žuto-crni, a omaleni Karvahal je pokušao glavom i loptu poslao preko gola. Ponovo je Dani Karvahal dospeo u centar pažnje, kada je pokupio loptu na drugoj stativi, koja je preletela kompletnu defanzivnu liniju Borusije, te šutirao pravo u Kobelove ruke.

U 63. minutu Tibo Kurtoa je probudio loša sećanja navijača Liverpula, jer je novom intervencijom posle Filkrugovog udarca glavom, podsetio kakav je zapravo “magnet” za lopte koje idu ka golu Madriđana. Baš tako je nervirao pristalice Liverpula, kada je dominirao u finalu 2022. godine.

Nakon što je Karvahal načeo, a Vinisijus nokautirao Milionere, Real je nastavio dominaciju. I između dva pogotka ređale su se šanse, a Kobel je “skidao” sve. Blizu gola bili su Kros, Fernandez i Kamavinga!

Filkrug je prepolovio zaostatak, ali postalo je jasno da Nemci više nemaju nikakve šanse, kada je isti poništen zbog ofsajda.