Žiru "prevario" Vanju i prekinuo crni niz Milana (VIDEO)

Olivije Žiru je heroj pobede Milana, koji je minimalnim rezultatom savladao Torino na San Siru u 22. kolu Serije A – 1:0.

Rosoneri su uspeli tako da prekinu niz od tri poraza i vrate se na pobednički kolosek. Peti put ove sezone su uspeli da ne prime gol, što su prošle godine radili sa pravom lakoćom, dok ove muče muku.

Promenio je Stefano Pioli formaciju u odnosu na prošli meč, a to je očigledno odmah dalo efekta, jer je Milan uradio ono što je bilo najvažnije – došao do tri boda.

Posle prvog poluvremena gde nismo videli golove, drugo nam je donelo akciju koja je donela prednost Milana. Teo Ernandez je poslao teledirigovani centaršut, a Žiru je skočio kako samo on zna i majstorskim udarcem prevario Vanju Milinkovića Savića. Ništa nije mogao srpski golman, pa je morao da vadi loptu iz mreže.

Trener Torina Ivan Jurić je uveo Nemanju Radonjića u nastavku, pokušao da dobije na eksplozivnosti po boku, ali srpski reprezentativac nije uspeo da poremeti planove Milana.

Sa druge strane, i dalje ćemo čekati na debi Ivana Ilića u dresu novog kluba, pošto je ceo meč presedeo na klupi za rezervne igrače.