Životna ispovest Mateusa: Trebalo je da idem u Monako, ali me je Bog poslao u Beograd... Zvezda može mnogo u Evroligi, navijam za mog brata Jaga

Uprkos tome što je na Marakani manje od godinu dana – Mateus je jedan od najboljih golmana koje je Crvena zvezda imala u istoriji. Takav status uživa u klubu i među navijačima, te je sve uzdrmala informacija od pre nekoliko nedelja da Botafogo želi da dovede.

Nisu na Marakani ni pomsili da ga prodaju. A čini se da i Mateusu prija Beograd.

Govorio je o svemu u emisiji “Zvezdin indirekt”.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

“Rođen sam u Brazilu, u Belo Horizonteu. Odrastao sam u skromnoj porodici, ali nam nikada ništa nije nedostajalo. Hvala Bogu, moj brat i ja smo uspeli da postanemo profesionalni fudbaleri. Uspeli smo da se odužimo roditeljima za sve što su činili za nas tokom detinjstva“, počeo je Mateus i nastavio u dahu:

“Brat je takođe bio profesionalni fudbaler, sada je u penziji. Imamo odličan odnos, stariji je od mene i uvek mi je davao savete. Brat je igrao u veznom redu, ali kada smo zajedno trudimo se da ne pričamo previše o fudbalu. Više razgovaramo o porodici i životu. Od njega sam dobio prve golmanske rukavice i tako sam zavoleo tu poziciju.”

Kao Brazilcu – nije mu bilo teško da odluči čime će se baviti.

“Brazilci se rađaju sa fudbalom u krvi. Srećom, imao sam i talenat. Uz mnogo odlučnosti, fokusa i upornosti sam ostvario cilj i postao profesionalni fudbaler.”

Odrastao je navijajući za klub u kom je i stasao fudbalski.

“Navijao sam za Ameriku Mineiro, to je klub koji je otkrio mene i brata i imamo posebnu naklonost prema njemu.”

Odlazak u Evropu se desio relativno rano.

“Otišao sam sa 19 godina u Bragu, u klub u kojem sam proveo 11 sezona i koji će zauvek biti u mom srcu. Dolazak u Portugaliju se dogodio brzo, san svakog fudbalera u Brazilu je da igra u Evropi. Provesti 11 godina u klubu nije 11 dana ili meseci. To je veliki deo jedne lepe karijere i veoma sam srećan zbog istorije koju sam pisao sa tim klubom. Bio je plan da u Bragi ostanem šest meseci, a potom da pređem u Monako u januaru“, rekao je Mateus i dodao:

“Imao sam ponudu Monaka koju je predsednik odbio. Odbio je i ponude Mančester junajteda i Notingem Foresta. Ipak, to ne vidim kao nešto negativno.”

Smatra da najbolje partije u karijeri pruža u Zvezdi.

“Ne mislim da sam najbolje momente imao u Bragi. Mislim da sam sada najbolji. Tokom prethodnih godina sam stekao uskustvo. Smatram da je najbolji trenutak sada. Na sadašnjost možete da utičete, a na prošlost – ne.”

Priznaje da se nije snašao baš najbolje u Holandiji.

“Bilo je teško kada sam prelazio u Ajaks. Već sam imao jaku vezu sa navijačima. Braga mi je bila druga kuća. Periodu Ajaksu je bio novo iskustvo, prilika da upoznam novu kulturu i drugačiju fudbalsku školu. Život u Holandiji je bio drugačiji. Samo šest meseci sam bio tamo, ali bilo nam je teško da se adaptiramo. Bila je velika zima, sneg. U Beogradu je potpuno duga priča.”

Otkrio je i da mu nije bilo teško da se odluči za dolazak u Zvezdu.

“Zvezdu sam izabrao zato što je veliki klub, sa bogatom istorijom, i zato što se stalno bori za trofeje. Video sam to kada sam igrao protiv Zvezde. Kada sam dobio priliku da obučem Zvezdin dres – nisam oklevao. Moja porodica je veoma srećna ovde to mi je najvažnije. Ako su oni dobro – i ja sam. Bog me je poslao u Beograd.”

Najviše vremena provodi sa porodicom.

“Mi smo porodični ljudi, ne volimo velike avanture, ali prija nam da prošetamo gradom. Saobraćaj je ponekad gust i ima dosta gužve, ali to je normalno za veliki grad. Fotografišem se sa navijačima, osetim tu ljubav. I to mi prija. Želim da ostavim veliki trag u Zvezdi.”

Navikao se već i na srpsku hranu.

“Probao sam kupus salatu, ćevape i pljeskavicu. Hrana mi se dopada, dobro je začinjena. Slobodno vreme provodim sa porodicom. Često idemo na bazen. Nekad supruga i ja trčimo, kada su deca u vrtiću. Istčimo oko šest kilometara. To nam je postala rutina.”

Otkrio je i odakle ljubav prema košarci.

“Ja sam sportista i volim sport. Moja deca vole košarku i kada god mogu vodim ih na utakmice da podrže Zvezdu. Već imaju dresove i loptu, i veoma su srećni.”

Sada je već standardan na Zvezdinim košarkaškim utakmicama.

“Video sam da je Jago takođe Brazilac. Poslao sam mu poruku, otišli smo na večeru i od tad se družimo. Drago mi je što ovde imam sunarodnika, brata. Verujem da će klub napraviti rezultat u Evroligi. Atmosfera je neverovatna, navijači pevaju stalno. Pokušavam da naučim pesme, iako je jezik težak. Pevam koliko mogu da bi i moja deca naučila od mene.”

Oseti da je atmosfera neverovatna. Ne samo na košarci, već i fudbalu.

“Navijači su strastveni. Zaista su nam 12. igrač i mnogo nam znače. Volim posle meča da ih pozdravim. Ne razumem sve reči tih pesama, ali osetim podršku.”

Drugačiji je kada se utakmica završi.

“Na terenu delujem ozbiljno, jer sam fokusiran i želim da ulijem sigurnost saigračima. Van terena sam opušten i veseo.”

Osvrnuo se i na to da ponekad voli možda i suviše da se zaigra sa loptom.

“U Brazilu smo navikli da igramo fudbal na ulici i zato imamo i taj stil da driblamo. Međutim, to je rizično malo. Tako da – prepuštam mojim saigračima da driblaju. Moj talenat je da budem golman”, zaključio je Mateus.

BONUS VIDEO:

0 Komentar

    Volim kad pročitam da se nekom više sviđa ovde u Zvezdi nego u holandskom Ajaksu….

    Odlicnom igrom u Zvezdi podigao je sebi cenu i sigurno ce da ode uz neku kvalitetnu ponudu…

Postavi odgovor