Nekadašnji as Zvezde poručuje: Neka Bode zanemi kao Barselona

Fudbaleri Crvene zvezde će u sredu, 28. avgusta, od 21.00 dočekati Bode Glimt u revanš meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

Crveno-beli su izgubili na gostovanju u Norveškoj 1:2, pa će pred punim tribinama stadiona Rajko Mitić juriti zaostatak, a bivši centarfor Zvezde, Zoran Jovičić, ističe da će upravo to biti veliki adut ekipe Vladana Milojevića.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Prisetio s preokreta protiv Kajzerslauterna i Helsinkija i istakao da uz pomoć navijača, Zvezda može do trijumfa.

“Igrali smo protiv ekipe, koja je naredne sezone predvođena istim trenerom osvojila Bundesligu. Odigrali smo dobar meč i na gostujućem terenu, a izgubili smo nesrećno 1:0. Imali smo poštovanje, ali smo znali dominaciju nemačkih timova. Došao je i red na revanš, gde smo uspeli u 90 minuta da izjednačimo rezultat. U produžecima smo pokazali silu i moć, toliku da smo ”pregazili” tim iz Nemačke. Tada je Dejan Stanković postigao dva gola, a cela ekipa je odigrala baš dobro. Utakmica je ostala upamćena po velikom preokretu i dominaciji tokom produžetaka, što je bilo impresivno protiv neke ekipe iz Nemačke”, rekao je Jovičić za sajt Crvene zvezde.

Mogao bi pun stadion da utiče na goste.

“Pun stadion pomaže na svakom meču, ali za Zvezdu na Marakani publika je uvek 12. igrač. To se videlo kroz istoriju, od starijih generacija preko moje. Ako se prisetimo prvo Kazjerslauterna i Helsinkija stvarno su navijači davali vetar u leđa. Jedna Barselona je bila zanemela na koreografiju kada su igrači izašli iz tunela, toga sam lično bio svedok. Upravo to priželjkujem i u revanšu protiv Bode Glimta”.

20240815mmDelije07 e1724689843733Navijači Crvene zvezde (Foto: MN Press)

Pohvalio je Norvežane, ali i izrazio optimizam pred revanš u Beogradu.

“Bode je pokazao da je solidna ekipa, koja je naviknuta da mečeve igra na veštačkoj travi. Nije lako igrati na takvom terenu, kao bivši igrač to mogu da potvrdim. Velika je razlika kada je ekipa navilka na veštačku podlugu i timovi koji su prilagođeni na prirodnu travu. Videla se njihova brzina, kontrola lopte i brži ritam. Jednostavno su adaptirani na te uslove. Pogodak koji smo postigli nas je ostavio rezultatski u igri. Smatram da Crvena zvezda ima oružje da preokrene rezultat. Dešavalo se kroz istoriju da smo uspeli da nadoknadimo i veći zaostatak na punoj Marakani, ali moramo da odigramo veoma kvalitetno. Vladan Milojević i igrači to znaju, a iskreno sam optimista pred duel”, zaključio je Zoran Jovičić.

Bonus video:

3 Komentara

    Beznačajno je to što će da zaneme još u tunelu, ozbiljan problem nastaje kad se skamene na teren

    Daleko ozbiljniji klubovi su zanemeli na marakani, tako će i Bode Glimt

    Pada Bode u grotlu Marakane u to sam siguran.

Postavi odgovor