ABA liga izrekla kazne zbog večitog derbija

Disciplinska komisija ABA lige je izrekla kazne za poslednji večiti derbi koji je odigran u polufinalu.

Meridian sport je imao uvid u kazne po kojim je Zvezda sankcionisana novčano u iznosu od 60.000 evra, dok će naredni meč u regionalnom prvenstvu igrati bez prisustva navijača. Razlog je ubacivanje predmeta na teren, od kojih su pojedini pogodili i sudije utakmice.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Istovrmeno, kaznu zbog tehničke greške će morati da plate Saša Obradović i Đoan Penjaroja. Bivši trener Zvezde će morati da plati 200, a Partizanov strateg 300 evra. Takođe, Sterling Braun i Kodi Miler Mekintajer će isto morate da plate, samo što je iznos 100 eva.

Osim navedenog, i Partizan je kažnjen u iznosu od 500 evra zbog počinjenog prekršaja iz čl. 28.2 a.

Bonus video:

0 Komentar

    Pre pocetka derbija Zvezda i Partizan treba da odmah odvoje pare za kazne…

    ABA liga samo čeka derbije između Zvezde i Partizana da bi punila svoju kasu, mislim da bi naši klubovi trebalo da izađu iz ABA lige i da se fokusiramo na domaću ligu i Evroligu….

    Zvezda je mnogo gore prosla ali razumljivo i okolnosti su dosta gore nego kod partizana

    Partizanova kazna od 500 evra izgleda gotovo zanemarljivo u poredjenju sa Zvezdinom. Ali ocigledno je liga raspodelila odgovornost po razlicitim osnovama

    Kazna za Zvezdu od 60.000 evra i utakmica bez publike je ozbiljan udarac. ABA liga ovakvim odlukama salje jasnu poruku, ali i udara direktno na atmosferu u seriji.

Postavi odgovor