"Uvereni smo da ćemo dobiti A licencu Evrolige"

Alba u Evroligi i naredne sezone? Pitanje o kojem se raspravlja u košarkaškim krugovima. Iako na dnu tabele, čelni ljudi iz Berlina ne misle da će njihovo putovanje u elitnom takimičenju prekinuti nit.

Sportski direktor Himar Oheda je dao intejvu za Basket Njuz i objasnio kako posluje Alba, odnosno zašto smatra da je nemačkom timu mesto u Evroligi.

SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri – registruj se na sajtu meridianbet.rsili putem mobilne aplikacije.

“Uradili smo sve što je do nas i očekujemo A licencu ovog leta. Samo je pitanje vremena kada će to biti rešeno. Uradili smo sve što se od nas zahtevalo i sada je na Evroligi da to odluči. Uvereni smo da ćemo dobiti A licencu. Ako je ne dobijemo, to će biti zaista veliko iznenađenje”, rekao je Ojeda.

Istovremeno je oprezan i svestan da postoji šansa da Alba ipak ne dobije A licencu.

“Čekamo na skupštinu koja je zakazana za jun. Da vidimo kakve će odluke biti donete. Ako dobijemo A licencu ove godine to znači da ćemo imati milion evra više da potrošimo na roster”.

Komentari su razni vezani za Albu, ali ne pridaje previše značaja.

“Otkako smo u Evroligi, uvek smo bili iznad Asvela. Tri sezone smo imali bolji učinak od Panatinaikosa. Niko ne dovodi u pitanje Panatinaikos i njihov modela, ali i oni su imali loše sezone. Evroliga je zahtevno i teško takmičenje.”

Iskoristio je priliku da “bocne” konkurenciju.

“Nikada nećemo trošiti više novca nego što zarađujemo. Nemamo nikoga ko bi upumpao pare u tim. Naš čitav profit dolazi od prodaje karata, majici… Generalno samo od navijača”.

Bonus video:

3 Komentara

    Ako oni dobiju A licencu onda treba da se ugasi ovo takmicenje!

    Mislim da ce tesko ostati bez licence pogotovu jer imaju papir koji im to garantuje

    Albi nije mesto u EL,nista nemaju,ni rezultat,ni navijace…ama bas nista

Postavi odgovor