Stigao je Olimpijakos kao blagi favorit u Beograd, drugi put u proteklih mesec dana na duel sa srpskim klubovima, i izgubio – ponovo. Crvena zvezde Meridianbet pokazala se kao nesavladiva prepreka za tim iz Pireja. Strateg crveno-belih, Jorgos Barcokas izneo je utiske sa utakmice na konferenciji za novinare.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
“Čestitam Zvezdi na pobedi, igrali su odlično. Uradili su sve što je trebalo da pobede. Odigrali smo najgore veče u Evroligi ove sezone, treba da se pogledamo u ogledalo i da shvatimo da treba da uradimo šta god da je potrebno da bismo pobeđivali na ovom nivou. Ne samo da igramo za brojeve,s tatistiku, imali smo 17 izgubljenih lopti, 20 odsto šuta za tri poena, defanzivno smo bili nežniji od putera. Nema izgovora, da je neko od igrača bio solidan. Ako imate solidan tim igrate kao tim, gubite zbog drugih stvari. Ali, danas smo izgubili zbogdrugih stvari, probali smo da igramo individualno, nismo sproveli plan, nismo realizovali kontakt igru”.
Iako je ekipa iz Pireja jedan od favorita za plasman na Fajnal for upisali su tri porata na poslednje četiri utakmice. Može li se nešto pozivino izvući iz poraza za nastavak sezone?
“Pre samo nedelju dana smo pobedili ubedljivo i to je bila veoma bitna pobeda. Ne mogu da kažem da smo u krizi, jer smo u duplom kolu izgibili od Pariza i Zvezde. Svaka utakmica je teška u Evroligi, morate i umom i duhom i telom biti prisutni, inače gubite svuda. Imena, plate ili dres vam nisu dovoljnida biste pobedili. Morate igrati zajedno. Imamo mnogo problema, naše trenutno stanje je loše, igramo samo sa Milutinovim na centru, jedini je koga imamo. Moramo da radimo stvari na koje nismo navikli, Nikola trenira bez pomoćid rugih centara. Još jednom ponavljam, ovo nije izgovor, samo trebada igramo jače, zajedno i da sprovodimo plan utakmice. Tek je sredina sezone, pozitivan sam, moramo da malo promenimo mentalitet i ne dozvolimo ovakve noći”.
Na pitanje da li je Zvezda “kriva”, što Olimpijakos nije bio na svom nivou, ili je obrnuto Grk ističe:
“Mislim da su oba u pitanju. Jedno zavisi od drugog, ne igraš dobro jer ti tim drugi ne dozvoljava. Oni se bore, mi smo bili na potpuno suprotnoj stvari. Slušajte, možete pitati Sferopulosa o kvalitetu njihovog tima, oni imaju odlične igrače, trenutno im neki nedostaju i potpisuju nove. Iskreno, video sam Albu, juče je bila na jedan šut od pobede protiv Partizana. U ovom rasporedu ne psotoji nijedna laka utakmica, nije normalnoda igramo ovolikibroj utakmica. Ako imate ambiciju koji mi, navijači i valsnici imamo, moramo da se takmičimo i igramo do kraja”.
Prokomentarisao je i atmosferu u dvorani.
“Ovo se isto dešava kod nas u areni u Pireju. Bitka je na terenu, ako igrate bolje pobedićete utakmicu. Izgubili smo ne zbog atmosfere nego jer smo igrali loše”.
Interesantno pitanje: Da li bi još jedan centar više u rosteru doneo drugačiji rezultat i uz njega: Žali li Barcokas što je dozvolio Filipu Petruševu da ode u Zvezdu?
“Ja sam ga potpisao prošle godine iz SAD. Naravno, nisam hteo da ga pustim da ide, on je želeo da ide. Ne možete zadržati nekog ko ne želi da ostane, pomogao nam je da osvojimo Superkup. Ali, mi smo ljudska bića, moramo da radimo i živimo u okruženju kom želimo. Da smo ga imali, bila bi potpuno drugačija situacija, nedostaju nam njegovi skokovi, talenat. Imamo i Mustafu Fala i Mozesa Rajta, i obojica su van ekipe iz drugih razloga. Nekad je sreća u pitanju, nekad nešto drugo”.
Crveno-beli su ofanzivno dva najgora meča odigrali u Beogradu protiv Partizana i Zvezde, da li je Beograd slaba tačka ovog tima?
“Ne znam, prošle godine smo izgubili sve utakmice u Španiji, sem jedne utakmice sa Valensijom. Na kraju smo dobili Barselonu i otišli na F4. Ne znam da li je pravilo, desi se, nekad imate tešku noć. Šta da kađem, Partizan i Zvezda imaju dobre igrače, teško je, potrebno je igrati kao tim, a mi to nismo uradili na oba meča”.
Bonus video:



stanko.trkulja
Džaba mu priča šta bi bilo kad bi bilo, situacija je takva kakva jeste i to je to, kraj