Borac ubedljiv protiv MZT-a

Borac iz Čačka je na svom terenu savladao ekipu MZT-a iz Skoplja rezultatom 105:84 u okviru 23. kola ABA lige.

Košarkaši Dejana Mijatovića uspeli su nakon serije poraza da prekinu niz protiv “fenjeraša” iz Makedonije.

Odlično su Čačani otvorili meč i već tokom prve deonice stekli dvocifrenu prednost. U istom tempu odigrali su i drugih deset minuta igre i ubrzo stekli ubedljivu prednost.

Na poluvremenu Borac je vodio rezultatom 57:35.

Tokom trećeg kvartala domaća ekipa je uspostavila svoj tempo igre, pa je pitanje pobednika već bilo rešeno.

U poslednjoj četvrtini MZT je jedino igrao za ponos i poraz sa što manjom razlikom, ali nisu uspeli da isto i učine.

Najefikasniji kod pobednika bili su Hejl sa 24 i Radonjić sa 19 poena.

Dok su kod gostiju zapažene role imali Kuk sa 20 i Mićović sa dva poena manje.

Ovom pobedom Borac je sebi možda i spasao sezonu, ali u nastavku ABA lige mora da dobije sve tri utakmice do kraja kako bi opstanak u eliti bio siguran.