ZVEZDA PALA U POSLEDNJOJ ČETVRTINI Sjajni Mekalum rešetao za pobedu Himkija!

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da savladaju Himki u uzbudljivom meču 6. kola Evrolige koji je u Moskvi pobedio domaći tim 83:77 zahvaljujući izvanrednom Eriku Mekalumu.

Iskusni plejmejker bio je daleko najefikasniji pojedinac na meču sa 23 poena uz četiri trojke, dva skoka i jednu asistenciju.

Himki je mnogo bolje ušao u meč stigavši do serije od 8:0 nakon što je prethodno Džoni O’Brajant doneo minimalno vođstvo Zvezdi sa penala.

U uvodnom minutu igra istakli su se Jonas Jerebko, koji je postigao trojku, dok su u spomenutoj seriji učestvovali i Sergej Karasev i Greg Monro.

Uzvratio je Džordan Lojd sa pogođenom trojkom, a na polovini uvodne četvrtine i Kori Volden je pogodio za tri.

Prednost Himkija se topila sve do isteka šestog minuta kada je trojku pogodio i Branko Lazić donevši prednost crveno-belima od 14:13.

Dobar nalet iskoristili su Tejlor Ročesti i Emanuel Teri, koji su Zvezdi doneli maksimalnih plus pet u ovoj četvrtini.

Uvodnih 10 minuta završeno je sa tri poena prednosti za Zvezdu pošto je Ročesti iskoristio oba slobodna bacanja nakon nešto bolje igre Himkija.

Druga četvrtina počela je trojkom Zajceva za izjednačenje, ali je Zvezda brzo vratila vođstvo, koje je držala sve do tri i po minuta do poluvremena kada je Himki stigao do izjednačenja.

Do kraja poluvremana vladala je rezultatska klackalica, a raspoloženiji na odmor su otišli domaći koji su poenima Mikija i Šveda otišli sa plus četiri na pauzu.

Treća četvrtina počela je faulom nad Lojdom posle šuta za tri poena, što je Zvezdin Amerikanac iskoristio donevši svega minus jedan beogradskom timu.

Posle nepunih tri minuta igra Lazić vraća Zvezdi vođstvo, a nedugo zatim Zvezda ulazi u seriju od 5:0 nakon poena Lengstona Hola i Lojda i Terija.

Usledio je brzi odgovor Himkija i novo vođstvo domaćih posle serije i poena Šveda i brzih četiri poena Erika Mekaluma.

Usledila je nova rezultatska klacklalica, a u završnih 10 minuta domaći su ušli sa minimalnom prednošću nakon poena Mikija na 70 sekundi do kraja pretposlednje četvrtine.

Poslednja četvrtina počela je velikom serijom Himkija koji su sa čak osam vezanim poena Mekaluma, uz dve trojke, stigli do plus šest.

Zvezda je pokušala da parira, ali su posle kraćeg prekida serije usledile nove trojke domaćih.

Ovaj put pogodili su ih Janis Tima i prilično raspoloženi Mekalum. Ovaj potonji je na nepuna četiri minuta do kraja doneo maksimalnih plus osam.

Izvanredni Meklaum pogodio je ubrzo i četvrtu trojku na meču za ogromnih plus 11 za Himki na dva i po minuta do kraja posle čega je Saša Obradović zatražio tajm-aut.

Zajvršnih dva minuta propraćeni su sjanim šutevima na obe strane. Trojke su pogađali Tima na jednoj, odnosno O’Brajant i Volden (sa dve) na drugoj strani.

Tačku na meč postavio je Mekalum sa linije slobodnih bacanja donevši prvu pobedu Himkiju u Evroligi.

Osim maestralnog Mekaluma u redovima domaćih zapaženi su bili još samo Aleksej Šved sa 15 i Džordan Miki sa 11 poena.

Kod Zvezde su se istakli Lojd sa 16 i novajlija O’Brajant sa 14 poena, dok je tri manje imao u finišu meča zapaženi Volden.

Zvezda posle šest kola ima dve pobede i tri poraza uz neodigrani duel protiv Asvela, a povratak na pobednički kolosek imaće naredne nedelje na gostovanju Bajernu u Minhenu.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Najpopularniji SPORTOVI na svetu | Meridian Sport TV | PART5