Vildosin tajfun u 3/4 oduvao Borac: Zvezda Meridianbet zakazala spektakl sa Partizanom!

Crvena zvezda Meridianbet je zakazala spektakl u polufinalu Kupa Radivoja Koraća, pošto je savladala čačanski Borac rezultatom 89:64 i sprema dočekuje duel protiv Partizana, koji je na programu u petak od 21 čas.

Kapa dole Čačanima za prvo poluvreme, odigrali su sjajno i ozbiljno namučili regionalnog šampiona. Blistao je bivši igrač Partizana Đorđe Gagić – nosio je Borac i mučio Zvezdine centre, sve dok se mašina Duška Ivanovića nije upalila.

Najbolje kvote za sve sportove samo na Meridianbet.rs

Treća deonica je bila ključna, zaplesao je Luka Vildosa, a za njim i ostatak Zvezdinog voda, pa je Borac morao da položi oružje.

Argentinac je silovito otvorio 3/4, Čačani nisu imali rešenje za sjajnog igrača crveno-belih. Posle je bilo puko odrađivanje posla i svima je bilo jasno  da je pitanje pobednika rešeno.

Počelo je neočekivano. Čačani su bili silno motivisani, posebno Gagić, dok je Zvezda ušla previse mekano u meč i nije uspevala da pohvata konce. Koristili su takav pristup izabranici Dejana Mijatovića i došli do dvocifrene prednosti. Morao je Ivanović da reaguje tajm-autom, koji je razbudio uspavanu Zvezdu.

Krenula je da topi prednost, ubrzo i doša do vođstva, pa je sa minimalnom razlikom otišla na odmor.

Ivanović je sigurno “izribao” svoje igrače, koji su izašli kao preporođeni u nastavku meča i već posle dva-tri minuta 3/4 završili posao.

Najefikasniji u redovima Zvezde je bio Vildosa sa 18 poena, a pratio ga je Nedović sa 13. Dvocifreni su bili još Petrušev sa 11, kao i Kampaco i Dobrić sa deset.

Kod Borca su najbolji bili Gagić i Radonjić sa 14 poena.

Sva dešavanja sa meča pratite uz “lajv-blog”.

Crvena zvezda Meridianbet – Borac 89:64

38. minut – Čeka se samo kraj. Gledaćemo večiti derbi u polufinalu – 85:60

36. minut – Dobra deonica za Dobrića, koji upisuje osmi poen – 79:58.

35. minut – Nova trojka Markovića. Ovde je sve rešeno.

32. minut – Stefan Marković pogađa za maksimalnih +22!

III četvrtina: Crvena zvezda Meridianbet – Borac 64:48

30. minut – Moćno zakucavanje Petruševa.

28. minut – Trojkaški obračun se nastavlja. Radonjić je pogodio sa distance za svoj 11 poen.

26. minut – Trojke na obe strane – Dobrić za Zvezdu, Boldvin za Borac – 56:42.

25. minut – Ide trojka Nemanje Nedovića za eksploziju navijača Zvezde – 51:36.

24. minut – Gagić nastavlja gde je stao u prvom poluvremenu.

23. minut – Šou Vildose na početku drugog poluvremena. Dve trojke, odlična defanziva i siguran sa linije bacanja. Za kratko vremena je napravio prednost. 16 poena je sakupio do sada.

Poluvreme: Crvena zvezda Meridianbet – Borac 35:31

Selektor Srbije Svetislav Pešić je na tribinama Čaira.

Filip Petrušev i Nemanja Nedović sa po sedam poena su najefikasniji kod Zvezde, dok je Đorđe Gagić neprikosnoven u redovima Čačana sa 12 poena.

20. minut – Loš poslednji napad crveno-belih.

18. minut – Lagani poeni Vildose, odgovara Radonjić na drugoj strani 33:28.

KRK Zvezda Borac 9

16. minut – Ne staje Gagić. Novi poeni za centra Borca 30:25.

15. minut – Nedović prekida seriju napada bez koša, odličan šut sa distance. Ovo je sedmi poen za sjajnog beka Crvene zvezde Meridianbet – 28:23.

14. minut – Gagić pogađa veoma težak šut, deseti poen za bivšeg reprezentativca Srbije – 25:23.

13. minut – Upalio je Kampaco motore – nova trojka Zvezdinog Argentinca.

12. minut – Kampaco pogađa trojku za prve poene na meču. Zvezda je zatvorila prilaze košu. Vode crveno-beli – 20:19.

I četvrtina: Crvena zvezda Meridian – Borac 17:19

10. minut – Uspeli su crveno-beli da smanje prednost, koja je bila dvocifrena u jednom trenutku. Mitrović i Nedović su najefikasniji kod Zvezde sa po četiri poena, dok je Đorđe Gagić najbolji na drugoj strani sa osam poena.

8. minut – Prva trojka Zvezde – Branko Lazić je bio precizan.

7. minut – Čačani igraju kao u transu, velike probleme su napravili Zvezdi na početku meča, koja nikako da uspostavi ritam.

5. minut – Sjajno igra Borac na početku meča i ima lepu prednost. Hejl i Boldvin teraju Ivanvoića da uzme tajm-aut.

4. minut – Petrušev i Vildosa su jedini uspeli da se upišu u redovima crveno-belih, dok Đorđe Gagić igra veoma motivisano protiv Zvezde. Vidi se da mu ovaj meč posebno znači.

3. minut – gledamo igru iz reketa na obe strane. Zvezda otvara meč sa mini serijom, dok Borac odgovara takođe preko centarske pozicije.