Frejžer srušio CSKA na debiju za Zenit

Košarkaši Zenita su savladali CSKA u Moskvi sa 90:86 u okviru VTB lige. To je bio prvi poraz “Armejaca” ove sezone.

Za ekipu iz Sankt Peterburga je debitovao doskorašnji igrač FMP-a Trent Frejžer, koji je predvodio novi tim do pobede.

Utakmica je bila veoma izjednačena, ali je prelomni momenat bio u poslednjoj četvrtini, kada su igrači Zenita počeli da pogađaju ključne koševe.

Gosti su serijom 8:2 na minut do kraja meča, pobegli na velikih +8 (77:85) i tako rešili pitanje pobednika.

Zenit je bio veoma šuterski raspoložen, pa su njegovi igrači ubacili 15 trojki iz 29 šuteva, dok je CSKA ubacio osam iz 32 pokušaja.

Najefikasniji u redovima CSKA, bio je srpski košarkaš Nikola Milutinov sa 20 poena, a pratio ga je Aleksej Šved sa 15 poena. Dvocifren je bio i drugi Srbin u moskovskoj ekipi – Dejan Davidovac je bio dvocifren sa 10 poena.

Zenit je do pobede predvodio debitant Trent Frejžer sa 15 poena, a odličnu rolu je imao Tomas Ertel, koji je upisao dabl-dabl od 12 poena i 11 asistencija.