Dominacija Zvezdinih klinaca na otvaranju: Tandem Kostić - Radović odbranio Pionir i očitao lekciju Makabiju

Zvezdini klinci su dominantno započeli Evroligin juniorski turnir u Pioniru. Učenici Branka Jorovića su odradili prvi test za čistu peticu, pošto su rutinski i ubedljivo savladali Makabi 82:71.

Crveno-beli tandem u vidu Andreaja Kostića i Petra Radovića je poenterski napunio protivnički koš i učinio da Zvezda ima napadačku oštricu za koju Makabi nije imao štit. Kostića smo nedavno gledali na Kupu Radivoja Koraća, a očigledno da su minuti u prvom timu učinili da dobije samopouzdanje i dodatnu slobodu u igri. Nije se libio da promaši, ali ni da pogodi. Mladi Radović je pokazao sjajne plejmejkerske veštine i uz Kostića bio najzaslužniji za trijumf. Visoki Stefan Marjanović je takođe imao zapaženu rolu, a dobre minute su zabeležili i Damjan Spasojević, kao i Dušan Erić.

Evidentno silno motivisani činjenicom da igraju u svojoj dvorani, igrači Zvezde su odlično otvorili utakmicu u Pioniru. Makabi je u prvih pet minuta bio energetski na nivou crveno-belih, ali je onda Jorovićev tim upalio brzinu više i do kraja deonice na krilima Radovića došao do velike prednosti. Tačku na sjajan period je stavio Vitorović trojkom, pa je Zvezda imala ozbiljnu zalihu već nakon prvih 10 minuta – 29:11.

Poletno je izgledao crveno-beli tim u nastavku, Kostić je obeležio četvrtinu sa nekoliko dobrih poteza, dok je Makabi pokušavao da spusti razliku. Nije uspevao sve do poslednjih minuta prvog poluvremena, pa je na odmor otišao sa zaostatkom od 14 poena. Zvezdinih pet trojki su učinili da mirno može na pauzu, a Radović je bio najraspoloženiji sa deset ubačenih poena, dok je Kostić izbrojao osam.

Iako je zaličilo kako bi Makabi mogao da pojuri preokret, Jorovićevi klinci su imali odgovor na svaki pokušaj Izraelaca da se ozbiljnije približe. Sam finiš deonice je bio furiozan, Marjanović je nakon dominacije ispod koša dobio samopouzdanje i pri šutu, pa je raspalio trojku u poslednjem minutu i pogodio, a da stvari budu još bolje pobrinuo se sjajni Radović –skoro uz zvuk sirene je proleteo do protivničkog koša i potpisao svoj 16 poen. Zvezda je u poslednju deonicu ušla sa 69:52.

Makabi je pojurio da istopi razliku koliko je moguće, ali bilo je kasno i Zvezda je odvela utakmicu u mirnu luku.

Najefikasniji u redovima crveno-belih su bili Kostić i Radović sa po 18 poena, dok je Spasojević upisao 11. Marjanović i Erić u staili na 10.

Kod Makabija se istakao Gudes sa 17, odnosno Majer sa 13 poena.

Podsetimo, Zvezda danas od 17 časova igra još jednu utakmicu, a protivnik je Olimpija iz Milana.