Partizan je rešio da se zahvali Treju Drekselu na saradnji nakon pozajmice u Poljskoj i prosledi ga nemačkom Oldenburgu!
Američki košarkaš stigao je pre dve godine u Beograd.
Nije od samog početka dobio priliku da zaigra za crno-bele, već je svoj put u srpskoj košarci krenuo da krči put u dresu Mladosti iz Zemuna.
Tokom boravka među Zemuncima isplivao je kao najbolji strelac i najbolji igrač ekipe i zasluženo dobio priliku da obuče dres Partizana.
Nakon samo dve utakmice imao je peh i polomio je prste na desnoj, šuterskoj ruci, te je usledila pauza nakon koje je poslat na pozajmicu u Poljsku u ekipu Stala.
Dreksel je i tamo imao odlične brojke, naročito u FIBA Ligi šampiona i tako skrenuo pažnju drugih timova na sebe. Najbrži u trci za potpis imao je Oldenbrg, koji ne krije koliko je zadovoljan ovim transferom.
– Trej je bio na mom radaru godinama. Do sada je prošao dobar put od fakulteta do košarkaške Lige šampiona i nastavio da se razvija. U napadu je jak i sa i bez lopte. Njegova svestranost se takođe isplati u odbrani, gde može da igra na više pozicija – poručio je Pedro Kaljes, trener ekipe.
Hvalospeve na račun bivšeg igrača crno-belih imao je i sportski direktor Oldenburga.
– Trudili smo se da potpišemo Treja i srećni smo što je trenerov “igrač iz snova” stigao u Oldenburg. Želimo da se zahvalimo Partizanu na konstruktivnim razgovorima i činjenici da je do ovog transfera uopšte došlo – dodao je Srđan Klarić.
Da li mislite da će se Dreksel snaći dobro u dresu Oldenburga?
SAT KUCA DO PONEDELJKA: Uskoro poznata sankcija za Partizan, evo ko donosi konačnu odluku
OBAVEZNO POGLEDAJTE:Zvezda otišla na pripreme | TERZIĆ I STANKOVIĆ najavili pojačanja



mijat
I nije neki hendikep. Nacice Partizan neku zamenu i to već u nekom doglednom periodu.
lena
Sigurno veliko iskustvo za njega sto je bio u Partizanu
mihailo
Trej Dreksel je sjajan suter, steta sto je otisao
aljosa
Dobar suter, ali nije bilo mesta za njega u Partizanu
matea
I njemu je partizan poslužio kao odskočna daska jedva je čekao da napusti klub