Dok se mesecima, sada već i godinama, priča o Dubaiju u Evroligi (onda se sve preselilo i na ABA ligu) o tome kako će klub iz UAE biti deo evropske elitne košarke, u tom delu sveta razvijaju se i drugi planovi.
SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!
Abu Dabi je izrazio želju da bude organizator fajnal-forova Evrolige, dok će Dubai i zvanično biti domaćin završnog turnira – ali najboljih klubova nekog drugog kontinenta.
Prva Liga šampiona Azije u novom formatu, kao što postoji u Evropi i Americi, biće organizovana u Zlatnom gradu. Regionalna kancelarija FIBA dogovorila je sa Šabab Al Ahli Dubaijem da bude domaćin od 9. do 15. juna.
Na turniru će učestvovati osam šampiona iz osam azijskih država. Za sada su dva tima osigurala učešće – Pelita Džaja iz Indonezije i NS Matrkis Dirs iz Malezije.
Bonus video:



Ivan Banjac
Svuda su nazalost uleteli sa parama i sve kupili sto je imalo da se kupi!
jelenamilosevic540
U svaki moguci sport su usli nazalost!
Goran Munic
Dubai ulaze gde stigne,samo da su oni u centru paznje
vanicdusan01
Kako bilo Dubai će biti domaćin finalnih takmičenja nekih liga i regija a za Evroligu se još pregovara