Džejms Harden nije proveo ni minut na terenu u utakmici Bruklina i Milvokija, a izašao je zbog povrede tetive.
Na kraju su Netsi pobedili u prvoj utakmici polufinalne serije Istočne konferencije NBA lige, ali je trener Stiv Neš bio zabrinut zbog zdravstvenog stanja svog igrača.
-Srce mi se cepa, pošto svi znamo koliko smo ove godine imali problema, pa smo na neki način bili i spremni za sličnu situaciju – rekao je Neš i nastavio o “Bradi”.
-Ali kako god da je, ne želite da se to desi nekom kao što je Džejms. Za nas je veoma važan. Ne znam šta će da se desi sa njim i da li će moći da igra u sledećoj utakmici – objasnio je strateg “Mrežica”, a američki novinari su pitali i za stručno mišljenje.
😱 James Harden es lesiona!
❌Ha hagut de retirar-se quan no s'havia jugat ni 1 minut
🚑 Ha patit una estrebada muscular a l'isquiotibial de la cama dreta
💩 Mateixa zona on ja va patir una lesió muscular que el va deixar fora 21 partits#NBACat #NBA pic.twitter.com/BMqH0u9cLi
— Doble Tècnica (@DobleTecnica) June 6, 2021
Prema rečima dr Rendija Čena, po izrazu lica Hardena, reč je o povredi prvog stepena, najviše drugog.
-Pretpostavljam da će da pauzira četiri nedelje ili malo više. Moramo da uzmemo u obzir da je istu tetivu povredio treći put u protekla dva i po meseca. Ako bude pokušao da potisne bol, možda još više povredi tu tetivu – kazao je Čen.
Sledeća utakmica polufinalne serije između Netsa i Baksa je na programu u noći između ponedeljka i utorka.
Inače, u te 43 sekunde, Harden je upisao jedan skok, tako da nema sumnje da bi njegov učinak bio značajan.
IGRAO SAMO 43 SEKUNDE: Harden se povredio, ali je Bruklin pobedio i bez njega
OBAVEZNO POGLEDAJTE:Ruža Ilić: Sudija treba da vraća fudbalerima istom merom!



Maximumlife
Povrede su nesto sto im se uvek dogodi kad se najmanje ocekuje….Neka se brzo oporavi Harden,a tetiva ojaca da SE MOZE VRATITI NA TEREN!!!!
kriket
To znaci da sr ne pripremaju kako treba pred samu utakmicu.
Luka
Pre bih rekao da ga sustižu godine ipak čovek ima 32. godine.
Di maria
Propustice mnogo ,ovakve stvari znaju mnogo da koštaju ekipu … bez njega su neuporedivo slabiji
Witcher
Slabiji mozda ali ne i bez sanse,svakako uvek moze lozajmica.