Okej, to jeste bila istinska transfer „bomba“. Ali toliko oduševljenje navijača Olimpijakosa, tu pravu euforiju koju je u crveno-belom delu Atine izazvao dolazak Evana Furnijea, malo ko je očekivao. Ali – desilo se. Dešava se. Dešavaće se…
Iskusni Francuz trenutno živi trenutke koje nije mnogo puta ranije doživeo, nešto što će pamtiti ceo život, ma kako da se stvari dalje budu odvijale. A nema baš nijedan razlog da ne bude dobro. Furnije sada uživa, onako, punim plućima.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Utisak srećnog čoveka odavao je i na konferenciji za medije, gde je i zvanično predstavljen kao poslednje pojačanje Olimpijakosa za narednu sezonu. Prisutne je pozdravio na dobrom grčkom jeziku, posle tog „Zdravo“, nanizao nekoliko onih „očekivanih“ rečenica…
„Veoma sam sreća što sam ovde, želeo bih da se zahvalim predsedniku koji me doveo u klub. Spreman sam da radim, da treniram, da upoznam moje saigrače, da naučim kako da sarađujem sa mojim trenerom.“
Očigledno da je posebno vezan za Olimpijakos. Objasnio je…
„Imao sam 16 godina kada sam ih gledao u Parizu protiv Barselone. Bio sam impresioniran. Dok sam odrastao moj omiljeni igrač bio je Papalukas. Od 2012. postoji priča koja me vezuje za ovaj klub. Ne mogu da objasnim, ali ovo je moj omiljeni tim“, rekao je Furnije.
Kako je rekao, i pre Olimpijskih igara na kojima je sa Francuskom osvojio srebrnu medalju, imao je kontakte sa nekim timovima koji su bili zainteresovani da ga dovedu.
„Takođe, bilo je i razgovora sa Milvokijem, ali nije bilo ponude. Isto kao i sa Vašingtonom, ali to nije bilo nešto što sam želeo. Došao sam u Olimpijakos da doživim te snažne emocije, da igram velike utakmice, da budem deo posebnog projekta. Ova prilika se pojavila u pravom trenutku i ovo je najbolji izbor koji sam mogao da napravim“, rekao je Francuz.
Čega ga mnogo prilagođavanja. Pa i na evropski stil, od koga je već 12 godina daleko.
„Samo želim da se adaptiram na moj tim, na način kako trener želi da igram. Evroligu ću otkriti vremenom. Biti profesionalni sportista znači biti sposoban da se adaptiraš na sve situacije. Ne mogu da dočekam da igram.“
O ulozi u timu…
„Još nisam sa trenerom razgovarao o tome. Samo mi je Fal rekao da ću biti trojka. Ali, košarka je košarka. Mislim da sam sposoban da uradim šta god da mi kažu. Kroz karijeru sam igrao na poziciji dva, ali nemam problem i da igram bilo gde drugo“.
I sa Nikolom Vučevićem je pričao o Olimpijakosu…
“Poznajemo se sedam godina, on je iz Crne Gore i navijač Crvene zvezde, pričali smo kako je to ići iz jednog u drugi klub. Rekao je da će doći da nas gleda ako ranije završi sezonu.”
Pominjao je da želi da doživi jake emocije. Teško da u košarkaškom svetu postoje jače od onih koje se dožive tokom derbija između Olimpijakosa i Panatinaikosa.
„Tek sam došao, ali već tri godine pričam sa Falom o evropskoj košarci i tom iskustvu. Ne znam šta da očekujem. Već je ovo juče nadmašilo moja očekivanja. Sad ne znam mnogo toga o derbiju, samo mogu da vam kažem da ćemo ih zdrobiti. Inače sam stidljiv po prirodi. Nisam znao šta da očekujem, ali kada sam video sve one navijače, obučene u crveno-belo, odmah sam počeo da se osećam dobro. Bilo je to vrlo duboko i sjajno iskustvo, uživao sam.“
Kaže da sa Mustafom Falom već godinama priča o evropskoj košarci, da mu je već i rekao šta se od njega očekuje. Ali – nije ga ubeđivao da dođe u Olimpijakos. Nije bilo potrebe.
„Već sam bio zaniteresovan za Olimpijakos. Uglavnom sam ga pitao o nekim detljima, tipa kako se putuje i slično. Nije bilo potrebe da mi on kaže: „Dođi ovamo“. Jedina negativna stvar koju mi je rekao bilo je to što on nosi broj 10 i ja sam mu tražio da prepusti taj broj meni i odbio me.“
Dodao je i…
„Lako se uklapam, trener Barcokas je jedan od najboljih u Evroligi, koji voli timskui igru, vidite samo njegovu energiju. Istovremeno, dozvoljava igračima mnogo slobode. Nisam igrač koji voli da prati striktan sistem, volim da imam slobodu.“
Sa Mustafom Falom će deliti svlačionicu, dok će protiv drugog saigrača iz reprezentacije Francuske, Matijasom Lesorom, voditi pravi „rat“ na terenu. Otkrio je šta je Falu i Lesoru rekao kada je potpisao za tim iz Pireja.
„Mustafa nije bio iznenađen. Još u julu bile su neke glasine da ću doći u Olimpijakos, bili smo na pripremama reprezentacije i Matijas se šalio, rekao mi je da ne dolazim, jer nećemo imati tako lepo vreme u Grčkoj. Imam poseban odnos sa Lesorom“, zaključio je Furnije.
Bonus video:



uprekic
Izgleda da je Furnije zaista zaljubljen u Oli
neda.kerkez
Da je Furnije dobio ponudu od Milvokija ili Vašingtona ne bi ni razmišljao o Olimpijakosu.
Momcilo
Znaci Petrusev ide u Zvezdu ipak jer se samo ovo cekalo
Ivan Banjac
Od srece a uzeo debele pare.Briga njega za klub mnogo
jelenamilosevic540
Do juce nije cuo za njega a sada omiljeni klub!