Gospodski potez Lasa posle poraza: Hajde da pričamo o Batleru...

Košarkaši Efesa upisali su 20. poraz u Evroligi ove sezone pošto su u 29. kolu poraženi od Crvene zvezde – 91:81. Iako je turski tim pružio solidan otpor i u pojedinim trenucima pokazao kvalitet, domaćin je bio konkretniji u završnici i zasluženo stigao do pobede.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Trener Pablo Laso nije krio razočaranje posle meča, naglasivši da je presudan bio loš ulazak u utakmicu i niz grešaka koje su pomogle Zvezdi da uhvati ritam.

„Čestitam Zvezdi na pobedi. Imali smo loš početak, iako smo bili spremni da se takmičimo. Napravili smo mnogo grešaka koje su im dale ‘guranje’ tokom utakmice. Promašili smo nekoliko slobodnih bacanja, nismo uhvatili skokove, a onda su usledile te glupe izgubljene lopte“, rekao je Laso.

Posebno je istakao učinak Džereda Batlera, koji je sa 21 poenom i sedam pogođenih trojki bio ključni faktor susreta.

„Pričajmo o Batleru, bio je sjajan iza linije za tri poena. Pre neki dan je to bio Dobrić sa sedam trojki, sada Batler. Neki šutevi su bili dobro branjeni, tako da to ne može i ne sme da bude izgovor, ali moram da čestitam mojim igračima na zalaganju. Bilo je baš teško, nismo uspeli da izdržimo. Moramo da razbistrimo glavu, oporavimo se fizički i mentalno i spremimo za sledeći izazov“, apostrofirao je Laso.

Efes je i dalje bez Šejna Larkina, čiji se povratak očekuje uskoro, ali španski stručnjak ne želi da rizikuje sa njegovim zdravljem.

„On već pomaže timu, bar po mom mišljenju. Čekamo da se potpuno oporavi i nadamo se da će to biti što pre. Bilo bi glupo da ga pustim da igra ako nije 100 odsto spreman. Najiskrenije se nadam da će moći da nam pomogne već u sledećoj utakmici.“

Iako su šanse za plasman u doigravanje minimalne, Laso ističe da Efes neće odustati od borbe.

„Mi predstavljamo klub koji se uvek bori i koji mora da ide do samog kraja. Imamo utakmice u Evroligi, želimo da pobedimo što je više moguće. Sve to deluje lako na papiru, ali idemo utakmicu po utakmicu. Tu je i domaće prvenstvo, gde moramo da se izborimo za što bolju poziciju pred plej-of. Kao što smo obećali, borićemo se do poslednjeg daha“, zaključio je.

BONUS VIDEO:

0 Komentar

    Meni i dalje nije jasno kako smo od svih ekipa mi uspeli da dovedemo batara jer je Pakleni igrač

    Shvati i onda jednostavno kada Butler krene da pogađa protivničke ekipe nemaju šanse

    Uvek je bio gospodin na terenu i van terena i svaka mu čast za to

    Čovjek koji zna da podnese poraz koji je pravi sportista u svakom smislu ovakvim trenucima mnogi B razmišljali o porazu bili ljuti ali ne uniju dao reći hvale protivnik u pojedinim igračima izrazio poštovanje prema klubu svima

Postavi odgovor