Otkriven plan Hapoela kako pobediti Evroligine propise: Za početak, izuzeti platu Micića

Hapoel Tel Aviv je u debitantskoj sezoni u Evroligi dobio ozbiljne kazne od strane najjačeg evropskog takmičenja. Aktuelni šampion Evrokupa jednom je kažnjen sa 2,8 miliona evra zbog prekoračenja plata igrača, a drugi put sa 2 miliona evra zbog prekoračenja uplata vlasnika.

Izraelski „One“ sada saznaje da klub planira da se bori kako bi Evroliga poništila ceo iznos od ukupno 4,8 miliona evra!

Za svaku kaznu klub Ofera Janaja ima zasebnu strategiju.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Plan za prvu kaznu od 2,8 miliona evra:

Prema pravilima, dozvoljeno je izuzeti plate trojice igrača iz rostera svakog tima — obično su to najskuplji igrači. U slučaju Hapoela, to su Vasilije Micić, Ilajdža Brajant i Den Oturu. To znači da, uprkos izveštajima iz Španije da klub razmatra rastanak sa Brajantom, to nije u planu jer se njegova plata svakako neće računati zahvaljujući ovom pravilu.

Dalje, prema pravilima, igrači mogu biti izuzeti na period od tri godine (ne nužno uzastopno), pa će klub uložiti žalbu i tražiti da se izuzme i Jam Madar, koji zarađuje preko milion dolara po sezoni, piše One. Isto važi i za Bara Timora i Tomera Ginata, iako su njihove plate niže.

Osim toga, postoji pravilo da ako je klub u prethodnoj sezoni ispunjavao kriterijume Evrolige, može izuzeti još jednog igrača sa srednjom platom i jednog sa nižom platom. Hapoel će pokušati da dokaže da se to odnosi i na njih — bilo zato što nisu bili u Evroligi prošle sezone ili zato što je Evrokup deo Evrolige, gde su ispunjavali uslove. To bi im omogućilo da izuzmu još dvojicu igrača.

Plan za drugu kaznu od 2 miliona evra:

Ona se odnosi na prihode kluba. U Evroligi vlasnicima je dozvoljeno da pokriju do 55% budžeta tima, a Hapoel je premašio taj procenat (iako se navodi da većina timova ni ne dolazi blizu te granice).

Da bi smanjio udeo vlasničkog finansiranja na dozvoljenih 54%, klub mora da ostvari dodatnih 7 miliona evra prihoda do kraja sezone. Trenutno zarađuju oko 300.000 evra po utakmici u Sofiji, tako da računaju na ukupno između 1 i 1,5 miliona evra od preostalih mečeva (uključujući eventualni plej-of).

Klub takođe pokušava da objasni otežavajuće okolnosti zbog rata, zbog kojih se utakmice ne igraju u Izraelu i nada se kompenzaciji od Ministarstva sporta. Ta sredstva bi mogla da iznose nekoliko miliona evra i pomogla bi u dostizanju ciljanog iznosa.

Da bi dostigli potrebnih 7 miliona, razmatraju se dodatne opcije:

– uvođenje doživotnih sezonskih ulaznica za navijače;

– prodaja desetogodišnjih sezonskih ulaznica za mesta uz teren (koje bi mogle da se preprodaju kao investicija);

– dovođenje novih sponzora kao zamena za prethodne ugovore.

Bonus video:

0 Komentar

    Brayant je najbolji igrač Hapoela ove sezone i ne verujem da ce preko njegovih ledja ići kazna.

    Ako se Vasi Micicu spusti plata ide on iz kluba, on je tu došao zbog para i to je tako.

    Ofef Janaj je u velikom problemu, Evroliga mu je bas zacepila ogromnu kaznu

    Pokajali su se debelo u Hapoelu sto su doveli Micica,pa sad ne znaju sta ce sa njim…

    Ne smeju to raditi izgubiće kod igrača kredibilitet promenice to mnogo stvari vezano za njihove ugovore automatski

    Ako Hapoelu ovo prođe onda će svaki evroligaški klub da počne da krši pravila i traži rupu u zakonu.

Postavi odgovor